Ботев отстъпи на Лудогорец, съдия закла "канарчетата" в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:20 / 28.11.2012Коментари (292)33790
Отборът на Ботев отстъпи с минималното 0:1 от Лудогорец в мач от 14-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в мача падна в 69-ата минута след автогол на централния бранител на "жълто-черните" Бобан Грънчаров

Треньорът на "канарчетата" Ферарио Спасов доста изненадващо остави на пейката бразилците Артур Енрике и Вандер Виейра, а това се отрази доста на играта им, като "жълто-черните" дебнаха своя противник най-вече на контраатака.

Двата тима се опитаха да налагат бързо темпо още в самото начало на мача, но положениеята пред двете врати липсваха. Единственото по-опасно такова бе в 33-ата минута, когато Светослав Дяков изведе в коридор Фран Гела, но крилото се засуети и ударът му бе блокиран от Христо Иванов.

Втората част започна с невероятна хореография от страна на бултрасите, която предизвика рефера Таско Тасков да прекъсне срещата за 4-5 минути, тъй като не можеше да се види нищо на терена заради дима.

Точно след час игра на "Колежа" дойде и най-опасното положение пред вратата на шампионите, когато Йордан Христов центрира отдясно, а коженото кълбо срещна ръката на Гела в наказателното поле на гостите, а съдията Таско Тасков остана безмълвен и си навлека гнева по трибуните.

В 69-ата минута след една контраатака Лудогорец излезе напред в резултата. Миро Иванов се възползва от това, че бе оставен непокрит отляво, навлезе в пеналта и центрира по земя, но топката се отклони в кракът на Бобан Грънчаров и влезе във вратата на Ботев.

Веднага след попадението на "зелените" Феро набързо реагира и пусна в игра Артур и Вандер, които веднага след появяването си на терена пораздвижиха играта на "канарчетата".

В последните минути на срещата "жълто-черните" се пренесоха изцяло в половината на гостуващия тим. В 86-ата минута домакините достигнаха до равенството с гол на своя топреализатор Иван Цветков, но попадението му бе отменено от страничния съдия заради засада, а такава очевадно нямаше. Това изцяло вбеси феновете на стадиона, които подкрепяха своите любимци въпреки студеното време и работното време.

Ботев Пд - Лудогорец 0:1
0:1 Грънчаров 69 авт.

Ботев Пд: Х. Иванов, Христов, Грънчаров, Караславов (к), Станчев, Паласуелос (Енрике), Иршак, Огнянов (Виейра), Неделев, И. Цветков, Костов;
Старши треньор: Ферарио Спасов

Лудогорец: Голубович, Витиня, Гулдан, Моци, Й. Минев, Генчев, Дяков, И. Стоянов (Марселиньо), Гела (Александров), М. Иванов, Гъргоров (к)

0

Как може един футболен отбор да има амбиции да постигне нещо във историята на клуба си и все да се намират господа,гладни и жадни за пари,които да стопират добрите им резултати?Не мога да проумея какво си няма Ботев?! Стадион ли няма?Футболисти ли няма?Фенове ли?Спонсори ли?Има от всичко в изобилие и най-важното:ИМА АМБИЦИИ!!! Господин Таско Тасков,който саботира вчерашния мач нека го изгледа поне десетина пъти и да осъзнае грешките си ! Колко жалко е да си лаком?Колко пък ли е приятно да те псуват поне 100 000 човека след мача?Или да не можеш да си тръгнеш от стадиона 2 часа след двубоя,защото не знаеш дали ще излезнеш жив оттам???Какво против имате нашия отбор или Пловдивския футбол като цяло?Нашия отбор показа и доказа,че е единен!За толкова години мина през какви ли не изпитания,но всички сме заедно!Замислете се!Правилно ли е?Ботев Пловдив е най-стария български отбор,който може да напише не една,а десет книги за съществуването си , за постигнатото за тези 100 години!Позволете на футболистите ни да изпитат радостта от всеки изигран мач,а не да плачат като малки деца за грешките на родните ни съдии,които както се вижда от първенството,за нищо не стават,дори за чистачи на градските тоалетни!Потресена съм от случващото се!!!
-3

ЗА ПРОСТИТЕ СЕЛЯНДУРИ ОТ ЛАЙНУТДЖАМИЯ ДА ИГРАЕШ БАСКЕТБОЛ В НАКАЗАТЕЛНОТО НЕ Е ДУЗПА :) СЕЛКСА СОЛИДАРНОСТ КЪМ ДЕЛИОРМАНСКИТЕ СЕЛЯНИ И 1936 ТОНА КОМПЛЕКСИ ОТ Пловдив :))
-2

Няма уважаваш себе си съдия, който да даде дузпа за тази игра с ръка. Очевидно беше неволна и не предотвратяваше никаква опасна ситуация за Лудогорец. Това 100% не може да бъде дузпа. При второто положение, наистина Цветков не е в засада, но другият футболист, може да се приеме, че влияе на играта. Достатъчно подобно отменени голове съм виждал в Европа. Мисля, че когато бъдат разгледани положенията на трезва глава ще се види, че съдията не е ощетил Ботев. И се уточнете първо, морални или анални победители сте, че стана банално вече след всеки мач от съдията да плачете. Сълза и смях.
-2

И нека жълтия рев започне сегаааа
-2

Един провинциален Сопотски отбор срещу Софийската коалиция ...почвате ги хахахахаха,почвате да ги убивате от смях.Стига сте ревали изправете се като мъже и се борете неми циврете съдията,тренера,иван,драган,ватъра и други фактори все ви пречат.Колкото бихте и Локото ,толкова имате сили за каквото и да билио.Тва не ви е някоя регионална група да биете махленските отбори с незнам си колко на нула.Преди няколко месеца пеехте къде е купата,къде е купата ...ние купата е изтървахме ,а вие достойството си много сте жалки и фенове и управа и криво-правия и други незнайни звезди по вашите трибуни
Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 29.11.2012 г.
-2

Биехме ги спокойно тия резняци! И то, въпреки че в тоя важен мач Тошко и Иван бяха пълни дупки. Феро - пак с късни смени. Мамка му - все нещо не достига да мачкаме!
+2

Гадни съдийски подлоги....заслужавате да гледате цветята от към корените.Дано ви отнемат лиценза за всякакви мачове и да определяте дажбите в някоя кравеферма
+5

Лошото, е че почти всички футболни президенти вече станаха хора от обкражението на Боко, и поради очевадните федероси дето си правят двамата с домуса и този мач, както и нашия с тях, ще си отмине, все едно нищо не е станало. А някои обещаваха за феърплей и подобни простотии. Пародия на първенство, това сме ние. Хубаво, че поне показахме на България какво е здраво дерби и къде се намира Пловдив на футболната карта на България. Е..те иим майката на резаците, тяхната е ясна, много са добри, много са велики до появата на Тампере, Жилина или поредния новоизлюпен aлбански "евробоец", които ще ги сложи на мястото им. Ние сме най-големите в България, кои каквото ще да си говори!!!