Спортните новини: Днес (0) | Вчера (27)
Казанлък нанесе първа загуба на Марица за сезона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:46 / 12.11.2012Коментари (0)1407
©
До тайбрек се стигна и в третото есенно дерби между трите отбора, очертали се като фаворити в Националната волейболна лига при жените. Казанлък Волей (Казанлък) затвори въртележката, като победи Марица (Пловдив) и така нанесе на Жълтите първата загуба от началото на първенството. В среща от шестия кръг пред препълнени трибуни в пловдивската зала Олимпиада волейболистките на Стоян Гунчев надделяха над момичетата на Иван Петков с драматичното 3:2 (25:19, 25:22, 12:25, 24:26, 15:13), оформено след 109 минути игра.

Гостенките тръгнаха много навито в мача и набързо поведоха със 7:2. Домакините не успяха да реагират на шока и позволиха на Казанлък да дръпне с 10 точки аванс за 15:5 с много по ефективна игра в нападение, особено на Славина Колева. Едва в заключителните моменти на гейма се видя пробуждане в редиците на Марица, което обаче само им помогна да понамалят изоставането си преди Веселина Григорова да затвори гейма с атака за 25:19.

Вторият гейм започна далеч по-равностойно. Подкрепени от доста солидна своя агитка по трибуните, Розите успяха да поведат с 1 точка на първото и с 3 на второто техническо прекъсване. След 14:18, Жълтите за момент се върнаха в гейма и изравниха за 18:18 при сервиси на Силвана Чаушева, но веднага след това отново позволиха на Казанлък да натрупа преднина. По-успешната игра на сервис помогна на гостенките да надделеят и в този гейм, като именно ас на Григорова им донесе последната точка за 25:22.

В третата част нещата на терена изглеждаха по коренно различен начин. Пловдивчанки поведоха със 7:2, а до второто техническо увеличиха на 16:6. Стоян Гунчев като че ли отписа гейма и постепенно пусна в игра повечето си резерви. С помощта и на точките, постигнати директно от начален удар - 3 аса на Чаушева и 2 на Силвия Андреева, Марица наложи тотално надмощие и спечели гейма с разгромното 25:12.

Четвъртият гейм протече много равностойно с леко преимущество на Марица в резултата през по-голямата част от времето до 19:19. В този момент гостенките успяха да поемат инициативата и да поведат с 2 точки, но момичетата на Иван Петков запазиха хладнокръвие. Мира Тодорова затвърди отличната си игра в този гейм като с атака и труден сервис помогна на своите първи да достигнат до геймбол при 24:23. В крайна сметка и грешка на Казанлък в последното разиграване помогна на Жълтите да изтръгнат гейма с 26:24.

В тайбрека казанлъчанки бяха по-концентрираният отбор на терена. Те успяха да поведат с 6:3 и вкараха своите домакини в ролята на догонващи. Пловдивчанки успяха да изравнят при 6:6, после и при 8:8, дори за момент излязоха напред при 10:9, веднага след което гостенките отново поведоха в резултата. Последният успешен напън на маричанки стопи аванс от две точки на Казанлък за 13:13, но за повече Жълтите не намериха сили. Отново Веселина Григорова заби последната точка за гостите и сложи точка на оспорвания двубой при 15:13.

Топреализатор на мача стана Славина Колева с 22 точки за победителките, докато разпределителката Кристина Гунчева се отличи с 5 аса срещу родния си клуб. Центърът на Марица Мира Тодорова бе най-резултатна за своя тим с 20 точки, 6 от които от блокада.