Мария Кириленко не остави никакви шансове на Цветана Пиронкова на старта на Турнира на шампионките в София в мач от група "Средец". Рускинята се наложи с 6:1, 6:4 за 84 минути игра в София.
Първият сет премина изцяло под доминацията на Кириленко. Тя проби цели три пъти подаването на Пиронкова и да я разгроми с 6:1 гейма.
Втората част бе доста по-равностойна, но Пиронкова така и не успя да намери начин за обрат. Кириленко бе по-стабилна в изявите си и заслужено спечели след 6:4 в своя полза.
Днес нашето момиче почива, тъй като в първите два дни на турнира изигра два мача. Кирилинко ще се изправи срещу нейната приятелка Надя Петрова. Двубоят е с начален час 15,50 и ще бъде предаван по БНТ2.
Цветана Пиронкова