Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
БК Академик загуби дербито срещу съименника си от Благоевград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:26 / 29.10.2012Коментари (0)1536
Двата отбора изиграха интересен мач, а домакините биха в края
Благоевградският Академик успя да спечели дербито от мъжката А група срещу съименника си от Пловдив. В спортната зала на Югозападния университет "Неофит Рилски" домакините успяха да се наложат с 90-81 след по-силна игра в края. На няколко пъти те се откъсваха и позволяваха на съперника да се доближи, но в решителните моменти издържаха. В следващия кръг Академик Благоевград ще гостува на Икономическия университет във Варна, а пловдивчани ще приемат Видабаскет.

Домакините тръгнаха по-добре в началото и взеха аванс през първата част. През втората той стигна и до 14 точки, но подобно на първия мач, в края на полувремето разликата намаля и след 20 минути бе 6 точки. И в третата част преднината на благоевградчани достигна до 14, но тимът пак не успя да я задържи и гостите изоставаха само с 5 преди последните десет минути. В решителната част те дори поведоха, но пък домакините отговориха със серия от 7-1 по средата й и в оставащото време запазиха малкия си аванс и взеха нова победа.

Никола Трайков бе най-резултатен за успеха с 23 точки, като добави и 8 борби и 5 асистенции. По 17 точки отбелязаха Пламен Дончев и Антонио Илиев (10 борби) , а 12 вкара Александър Христов.

За гостите от Пловдив с 20 точки приключи Калин Христов. Дабъл дабъл направи Илко Нанев с 19 точки и 14 борби, а 16 точки добави Димитър Хорозов.

Източник: bgbasket.com