Спортните новини: Днес (14) | Вчера (28)
Марица продължи победния си ход и срещу ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:25 / 29.10.2012Коментари (1)1376
©
Марица (Пловдив) спечели голямото дерби на женския волейбол в България. Пред препълнени трибуни в зала Олимпиада момичетата на Иван Петков успяха да наложат своята воля срещу шампионките от ЦСКА (София) в драматичен мач, завършил след тайбрек. В тази среща от четвъртия кръг на Националната волейболна лига двата отбора оформиха крайното 3:2 (25:17, 20:25, 24:26, 25:16, 15:10) в полза на домакините.

Отборът на Марица влезе в двубоя мотивиран до краен предел и набързо дръпна с 4:0. Ас на Силвия Андреева пък изведе волейболистките на първа техническа почивка при 8:3. И двата състава показаха много самоотвержена игра в защита, но софиянки допуснаха прекалено много грешки, особено на сервис. Така, подкрепяни шумно от верните си фенове по трибуните, Жълтите не допуснаха Червените да ги догонят. Марина Ковачева добре замести контузената в кръста Бояна Андреева и поведе пловдивското нападение към крайното 25:18 в първия гейм.

Във втория гейм нещата се обърнаха и ЦСКА пое инициативата, повеждайки със 7:2. Домакините все пак успяха да изравнят при 13:13 и дори да поведат с 15:14, но за последен път в гейма. Червените продължиха да тормозят Жълтите със сервис и успяха да пробият посрещането им с 5 аса в този гейм. Те отново дръпнаха напред и с блокаут на Гергана Димитрова затвориха частта при 25:20 в своя полза.

Третата част вървеше точка за точка до 13:13, след което софиянки дръпнаха напред с 4 поредни точки. Все пак при 20:20 равенството беше възстановено, а атака на влязлата като резерва Силвана Чаушева попадна точно на крайната линия на противниковото поле и Марица излезе напред с 21:20, за да стигне до два поредни геймбола при 24:22. С две поредни точкови блокади на Силвия Кьосева и две непредизвикани грешки на маричанки обаче ЦСКА обърна за 26:24 и измъкна този гейм.

На първото техническо прекъсване в четвъртия гейм гостенките водеха с 8:6, но последваха 4 поредни точки за пловдивчанки за 10:8. След 14:10 софиянки си го върнаха с 5 поредни точки за 15:14. В този момент изригна центърът на Марица Мира Тодорова. С две поредни блокади тя даде точка аванс на своите на техническото прекъсване. Тя продължи да трупа точка след точка и с постоянните си набези в атака, а Силвана Чаушева с ас затвори гейма при категоричното 25:16.

В тайбрека Марица започна с убедително 7:2 след няколко трудни сервиса на Силвия Андреева. Продължи и страхотната игра в нападение на Тодорова и Жълтите запазиха преднината си. Накрая капитанката Диана Малинова с блокаут за последната точка хвърли публиката в екстаз заради постигнатата победа.

Мира Тодорова стана топреализатор на мача с 20 точки. Диана Малинова добави 16, а Борислава Янкова впечатли с 5 точкови блокади. С 6 такива се отличи Силвия Кьосева от другата страна на мрежата, а таблицата по резултатност в отбора на ЦСКА бе оглавена от Джесика Николова с 16 точки, Гергана Маринова с 15 и Ралина Дошкова с 14.

Така Марица продължава да е непобедена вече четири мача, но вече изостава с 1 точка след лидера Казанлък Волей (Казанлък). За ЦСКА пък това беше първата загуба от началото на сезона.