Ботев падна минимално от Хайдук Сплит
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:45 / 16.02.2008Коментари (0)7313
© Sportnet.hr
Ботев Пловдив загуби играната днес контрола с Хайдук Сплит с 0:1. Единственото попадение падна през първата част, автор на което бе Габрич от домакините. "Канарчетата" се държаха равностойно с именития си съперник и имаха няколко възможности да изравнят, но нямаха късмет пред гола.

Първото полувреме започна по-слабо за Ботев, но в последствие "жълто-черните" влязоха в ритъм и изравниха играта. До 30-та минута Георги Аврамов можеше да излезе на чиста позиция, но бе изпреварен в последния момент от защитник на Хайдук. В 33-ата минута Габрич остана непокрит на точката на дузпата и след като получи топката не сгреши срещу Арсов. До края на първата част нямаше чисти положения и единственото интересно бе смятаната на Йордан Минев с Красимир Кръстев, поради контузия на първия.

През втората част почти всички голови положения създаваха играчите на Тенчо Тенев. На два пъти за 10-тина минути - първо Георги Христов, после Аврамов, имаха шансове да реализират, но пропуснаха. Най-чистата ситуация бе в 72-ата минута, когато Футболист N1 на Пловдив за 2007 Георги Христов надбяга защитата на Хайдук и стреля покрай вратаря, но нямаше късмет и топката премина на педя покрай гредата. До края на мача влезлият като резерва Георги Какалов притесняваше защитата с центрирания и опасни удари, но резултатът остана непроменен - 1:0 за Хайдук.

Съставът на Ботев: Лилчо Арсов (Славчо Тошев); Даниел Божков (Васил Василев), Величко Величков, Николай Харизанов, Апостол Попов; Георги Аврамов, Илиян Гаров, Мауро(Георги Какалов), Йордан Минев (Красимир Кръстев); Георги Христов, Дормушали Саидходжа (Йордан Етов).