Ботев Пловдив загуби играната днес контрола с Хайдук Сплит с 0:1. Единственото попадение падна през първата част, автор на което бе Габрич от домакините. "Канарчетата" се държаха равностойно с именития си съперник и имаха няколко възможности да изравнят, но нямаха късмет пред гола.
Първото полувреме започна по-слабо за Ботев, но в последствие "жълто-черните" влязоха в ритъм и изравниха играта. До 30-та минута Георги Аврамов можеше да излезе на чиста позиция, но бе изпреварен в последния момент от защитник на Хайдук. В 33-ата минута Габрич остана непокрит на точката на дузпата и след като получи топката не сгреши срещу Арсов. До края на първата част нямаше чисти положения и единственото интересно бе смятаната на Йордан Минев с Красимир Кръстев, поради контузия на първия.
През втората част почти всички голови положения създаваха играчите на Тенчо Тенев. На два пъти за 10-тина минути - първо Георги Христов, после Аврамов, имаха шансове да реализират, но пропуснаха. Най-чистата ситуация бе в 72-ата минута, когато Футболист N1 на Пловдив за 2007 Георги Христов надбяга защитата на Хайдук и стреля покрай вратаря, но нямаше късмет и топката премина на педя покрай гредата. До края на мача влезлият като резерва Георги Какалов притесняваше защитата с центрирания и опасни удари, но резултатът остана непроменен - 1:0 за Хайдук.
Съставът на Ботев: Лилчо Арсов (Славчо Тошев); Даниел Божков (Васил Василев), Величко Величков, Николай Харизанов, Апостол Попов; Георги Аврамов, Илиян Гаров, Мауро(Георги Какалов), Йордан Минев (Красимир Кръстев); Георги Христов, Дормушали Саидходжа (Йордан Етов).
Лилчо Арсов
Славчо Тошев
Даниел Божков
Васил Василев
Величко Величков
Николай Харизанов
Апостол Попов
Георги Аврамов
Илиян Гаров
Мауро Алегре
Георги Какалов
Йордан Минев
Красимир Кръстев
Дормушали Саидходжа
Йордан Етов
Тенчо Тенев