Спортните новини: Днес (11) | Вчера (28)
Нилюфер с пълен обрат срещу Марица в първата контрола в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 07:56 / 26.09.2012Коментари (0)1414
©
Елитният турски тим Нилюфер Беледийеси (Бурса) успя да изкове пълен обрат срещу Марица (Пловдив) в първата приятелска среща между двата отбора в пловдивската зала Олимпиада. Пред около стотина зрители Жълтите поведоха с 2:0 гейма, но отстъпиха с крайното 2:3 (26:24, 25:16, 25:27, 27:29, 7:15).

Иван Петков започна мача със Силвия Андреева, която обичайно играе като диагонал, на поста посрещач и тя чудесно замести заминалата на проби в друг отбор Никол Николова. Останалите в стартовата седморка на Марица бяха Цветелина Николова, Бояна Андреева, Диана Малинова, Милена Димова, Мира Тодорова и Ивелина Монова.

Почти през целия първи гейм гостенките имаха инициативата и първи стигнаха до геймбол, но маричанки се оказаха с по-здрави нерви и с три поредни точки обърнаха за 26:24. Във втората част домакините наложиха тотално надмощие и я взеха с 25:16. Третият гейм беше на път да се развие като първия. Нилюфер водеше в резултата, но с феноменална игра на своята блокада Марица успя да обърне в своя полза малко преди края и да стигне до мачбол при 24:23. Този път обаче туркините запазиха хладнокръвие и достигнаха до крайното 27:25 в своя полза. В още по-оспорваната четвърта част Петков си позволи да даде шанс и на още от "бебетата" в отбора - Пролетка Иванова, Силвана Чаушева и Теодора Симеонова. Те докараха нещата до два мачбола за Марица, а в желанието си да затвори победно срещата при 25:24 наставникът върна в игра по-опитните Цвети Николова и Боби Андреева. И този път обаче турският тим имаше повече късмет в разиграванията и след 29:27 вкара двубоя в пети гейм. Пролетка остана на терена и за петия гейм, а по-късно в игра влязоха и други млади маричанки - Вангелия Вангелис, Теодора Симеонова и Велина Кансъзова. В тази решаваща част обаче Нилюфер бе прекалено силен за своите домакини и успя да излезе като победител след убедително 15:7.

Топреализатор на мача стана Бояна Андреева с 22 точки (17 атаки, 5 блокади), следвана от капитанката на Марица Диана Малинова със 17 (4 аса, 11 атаки, 2 блокади). Общо 21 точки отбелязаха маричанки от блокада срещу само 10 от този елемент за победителките в мача.