Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Вангелия & Тереза със сребро от национален турнир по плажен волейбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:03 / 20.09.2012Коментари (0)3429
©
Двойката на Марица (Пловдив) Вангелия Вангелис & Тереза Иванова спечели второто място и сребърните медали от националния турнир по плажен волейбол за девойки до 20 години във Враца. В много оспорван финал те отстъпиха пред двойката на Левски Волей (София) Габриела Ангелова & Ивелина Аврамова с 0:2 (18:21, 19:21). Почетната стълбичка бе допълнена от представителките на домакина Ботев (Враца) Анжелика Христова & Славяна Монкова, които спечелиха малкия финал срещу Зорница Асенова & Кристина Ванчева от Бдин Вида (Видин) с 2:0 (21:8, 21:9).

В турнира участваха общо осем двойки, които влязоха в пясъчните битки от двудневната надпревара на плажния корт до открития плувен басейн в града. Четири от тях са от Ботев, а, освен от Левски, Марица и Бдин, имаше гостуваща двойка и от Перун (Варна). Инициативата е на община Враца, волейболния клуб Ботев и модна агенция Мираж и бе осъществена със съдействието на Комисията по плажен волейбол към БФВ.

"Плажният волейбол е един от младите олимпийски спортове. Турнирът по плажен волейбол във Враца е една първа крачка към развитието на този спорт в региона. Вярвам, че нашето домакинство ще е приятно и за гостите ни, и за врачани, и плажният волейбол ще привлече нови приятели в нашия град," заяви кметът на Враца Николай Иванов при откриването на състезанието.

За да стигнат до големия финал, Вангелия & Тереза победиха последователно врачанките Полина Марионова & Виктория Емилова с 2:0 (21:11, 21:5) и видинчанките Зорница Асенова & Кристина Ванчева с 2:0 (21:4, 21:13).

На спечелилите първите три места бяха връчени купи, медали и парични награди - за първото място 100 лева, за второто - 80 лева, и за третото - 50 лева. Класираните от четвърто до осмо място отбори си тръгнаха с грамоти и сувенири. Подаръци от организаторите имаше и за ръководителите на отборите. Приза за Най-комплексен състезател грабна Габриела Ангелова. Наградите бяха връчени от заместник-кмета на Враца Красимир Богданов.