Спортните новини: Днес (3) | Вчера (8)
Марица стъпи накриво на старта на турнира в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:01 / 28.02.2012Коментари (0)887
ЦСКА (София) спечели първото голямо дерби от турнира на първата четворка в Държавното първенство за жени, който започна днес в столичната зала Христо Ботев. Пред около 150 зрители шампионките победиха носителките на Купа България Марица (Пловдив) за втори път в рамките на 12 дни и отново след четири гейма игра - 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:21).

Преди второто техническо прекъсване в първия гейм серия от сервиси на Нора Богданова донесе солидно предимство от 16:9 за ЦСКА. Авансът на Червените набъбна до 21:12 и победата им в гейма изглеждаше неминуема, когато на сервис застана Мира Тодорова и Марица върна интригата след серия от безответни точки за 21:18. След 24:19 за Червените пловдивчанки спасиха три геймбола с помощта и на два поредни аса от Диана Малинова, но след това сгрешиха и геймът бе за шампионките.

Втората част бе равностойна до 12:12, след което грешки в играта на софиянки помогнаха на Марица да поведе със 17:12. Последва обаче бързо изравняване за 17:17, като ЦСКА постигна три поредни точки с блокади срещу Диана Малинова. Отново дойде ред на Мира Тодорова да изпълнява начален удар и отново се получи дълга серия от поредни точки, която доведе резултата до 23:17 за Жълтите. Грешка на Симона Димитрова в атака донесе гейма на Марица при 25:20.

ЦСКА започна третата част с ударно 4:0, дошло след три аса на Гергана Димитрова. Постепенно Марица успя да стопи аванса на съперника и изравни при 12:12. Последваха обаче три поредни точки за софиянки и момичетата на Иван Петков не успяха да намерят сили да се съвземат отново. С успешна атака Нора Богданова затвори гейма при 25:21.

Шампионките имаха надмощие и в четвъртата част. С отлични сервиси на Гергана Маринова те дръпнаха с 10:5, а второто техническо прекъсване дойде при 16:10. Марица реагира с дълга серия от точки при начални удари на своята капитанка Диана Малинова, с което се върнаха гейма, стопявайки преднината на ЦСКА до само 1 точка при 18:17. И в този гейм обаче пловдивчанки не съумяха да стигнат до пълния обрат. Те отново изостанаха, а Силвия Кьосева направи последната точка в мача за 25:21.

В другия мач от първия ден Левски Волей (София) победи Спартак Интерком Груп (Варна) с категоричното 3:0 (25:8, 25:15, 25:10).

Днес Марица излиза срещу Спартак от 14:00 б.в.