Спортните новини: Днес (0) | Вчера (20)
"Парадайс данс" се върна с 3 титли от турнира в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:51 / 15.02.2012Коментари (0)2291
©
Пореден голям успех - 3 шампионски титли - две от І кръг на турнира за купата на България и една от държавния открит турнир "София Данс", извоюва пловдивският клуб по спортни танци "Парадайс данс". Това стана по време на първото за 2012 година национално състезание, което се проведе в спортната зала на хотел "Кемпински-Зографски" в столицата.

В надпреварата за националната купа при състезателите над 19 години на латиноамерикански танци, в жестоката конкуренция, първото място измъкна топдвойката на "Парадайс данс" Тодор Кондов - Снежана Славова.

При младежите на латина, също за купата, шампиони станаха Кристиян Йорданов- Виктория Марвакова. На стандарт в същата възрастова група победиха Иван Христов и Памела Маврова от "Бургас 1975".

При юношите младша възраст пловдивчаните Христо Трендафилов-Павлина Цончева стигнаха до финал и се наредиха на шесто място.

Успоредно с надпреварата за купа "България" в залата на "Кемпински Зографски" се проведе и откритият национален турнир "София Данс". Състезанието носеше на участниците точки за преминаване в по-горен клас, а негов организатор бе Българската федерация по спортни танци и КСТ "София
Данс".

На открития турнир в клас 13 Е първото място в многобоя грабна двойката на "Парадайс данс" Николай Василев-Виктория Бозукова. Трети в същия клас са съотборниците им Христо Трендафилов & Павлина Цончева.

При клас 15Д вицeшампионска титла в многобоя изковаха съотборниците им Борис Орешнов-Десислава Джоглева.

Интрига имаше в клас 11 Е, където бронзовите медалисти от държавното първенство за миналата година Цветан Минев-Елена Иванова от "Парадайс данс" до последно се бореха за шампионската титла в многобоя. Малките пловдивчани
незаслужено останаха трети, като отстъпиха първото и второто място на равностойните на тях Дейвид Йовчев и Ивон Иванова от КСТ "Несебър" и Стивън Караджов и Дарина Бисеринска от столичния "Брилянт".

При 18Б на стандартни танци четвърти са също пловдивчани - Илия Кичуков-Таня Минева от "Парадайс данс".

За пръв път тази година федерацията по спортни танци организира и ранглиста за Купата на България в категорията за юноши младша възраст. От 9-ти до 11-ти март в София ще се проведе държавното първенство по спортни танци за всички възрастови групи. Шампионатът ще бъде в новата
спортна зала "Арена Армеец".

Тежък жребий за Марица! Пловдивчанки в една група с ЦСКА, Левски и Славия
Георги Дерменджиев: Готови сме за финала! Няма фаворит, Ботев иска да се докаже пред феновете
Официално: Продадоха 10 000 билета за финала за Купата