Спортните новини: Днес (6) | Вчера (25)
Марица на полуфинал след разгромна победа над плевенския Спартак
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:54 / 11.01.2012Коментари (0)901
Още с първия си мач от турнира за Купа България, който се провежда от вчера в пловдивската зала Олимпиада, Марица (Пловдив) си осигури участие в полуфиналите. В среща от Група А пловдивчанки разгромиха Спартак 96 (Плевен) с 3:0 (25:5, 25:13, 25:13).

В двубоя липсваше каквато и да било интрига. Рекордният резултат в първия гейм можеше да бъде дори още по-изразителен, след като Марица поведе с впечатляващото 19:1 (!). Само в началото на втората част плевенчанки се опитаха да бъдат равностойни, но след първото техническо прекъсване надеждите им за почетен резултат отново се изпариха. Домакините изиграха много силен мач, като всички състезателки играха на ниво.

Никол Николова игра на мястото, овакантено от заминалата за Италия Марина Ковачева. Разпределителките Цветелина Николова и Анелия Минчева си разделиха по гейм и половина на игрището. Особено удоволствие за напълнилите трибуните зрители достави влизането в игра и на най-младите състезателки на Марица, които бяха аплодирани с бурни овации. Една по една на терена се появиха Велина Кансъзова, Милена Димова... Към края на мача и току-що влязлата в игра Ана Христова взриви трибуните със страхотен ас. Силвия Андреева пък влезе за последното разиграване и затвори мача с успешна атака.

Така Спартак приключи участието си в турнира като последен в Група А без спечелен гейм. Осигурилите си вече участие в полуфиналите Марица и Славия-СУ (София) ще си оспорят първото място в групата в директен сблъсък утре вечер от 17:30 б.в.

От другата група Левски Волей (София) се класира за полуфиналите след чисти победи над Феникс 09 (Шумен) и ЦСКА (София). Настоящите носителки на Купа България от ЦСКА и варненският Спартак Интерком Груп са кандидатите за последната полуфинална квота. Спартак има 4 точки и утре излиза срещу Левски, а ЦСКА е с 2 точки и ще играе с Феникс.

Хегемон и при подрастващите! Няма кой да бие в България отбора на Марица!