Спортните новини: Днес (10) | Вчера (9)
АКС "Тракия" (Пд) грабна нови 3 медала на пистолет от държавното първенство в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:33 / 10.01.2012Коментари (0)458
©
Нови три медала - един златен и два бронзови, грабнаха младите стрелци на АКС "Тракия" (Пд) на пистолет от държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие, което се провежда в Пловдив.

Шампионската титла при девойките старша възраст на пистолет заслужи тракийката Полин Златева, която постигна много добър резултат от 470,1 т., напълно достатъчен й за златото. Втора остана Милица Костова от "Светкавица", която направи 468,9 точки. Третото място с 458,8 точки взе Пламена Бекирова, също от "Тракия".

На същото оръжие при юношите старша пистолет златният медал спечели Красимир Соколов от "Нове". Той постигна 661,7 точки и изпревари за първото място съотборника си от "Нове" Георги Узунов, останал втори с 660,8 точки.

Бронзовият медал заслужи Георги Георгиев от "Тракия", който реализира 657,8 точки.

Националното първенство в Пловдив е за всички възрастови групи - мъже и жени, юноши и девойки старша и младша възраст. Организатор на състезанието, освен "Тракия" (Пд), е и БФСС. Класирането е както индивидуално, така и отборно.

Турнирът под тепетата е много силен. Както е известно, миналия ден стрелците на "Тракия" подобриха два брадясали национални рекорда, отпреди 21 години.

Държавното първенство е генерална проверка на най-добрите наши състезатели по спортна стрелба и на практика квалификация за определяне състава на националите за Европейското първенство във Финландия.