Локо на осминафинал за републиканско след победа над Сливен
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:22 / 01.06.2011Коментари (7)4966
© lportala.net
Локомотив успя да спечели петата квота от юго-източната част на България и ще участва в осминафиналите на републиканското първенство при децата (родени 1996 г.).

Преди седмица възпитаниците на Владислав Януш победиха Арда (Кърджали) с 2:0, а вчера се наложиха с 4:1 над Сливен на неутралния терен в град Казанлък. Убедителната победа обаче не дойде никак леко, още повече съперникът от града на воеводите поведе в резултата в края на първото полувреме. Тогава Иван Дянков изпълни отлично пряк свободен удар, диагонално на вратата на Георги Ставрев, който нямаше шанс да спаси вратата си. "Смърфчетата" отговориха мигновено и веднага след подновяването на играта Георги Митков завърши с изравнителен гол скоростна атака отдясно и отличен пас на Васил Димитров.

Малко след почивката пловдивчани стигнаха до пълен обрат, при който Димитров успя да завърши с удар в противниковата мрежа страхотна атака на своите. Последваха напрегнати минути, а в 46-ата минута вратарят Георги Ставрев извърши нарушение извън наказателното поле, за което международният съдия при жените Донка Желева вдигна директен червен картон на сина на Стоян Ставрев. От опасна близост до вратата на влезлият току що резервен вратар Антонио Ангелов, обаче Сава Савов отпрати много неточен удар. Две минути преди края на редовното време играчите на Локомотив сложиха точка на спора и чрез Никита Десятков резултата стана 3:1. 120 секунди по-късно Васил Димитров добави нов гол на сметката си и фиксира крайното 4:1.

Двубоят бе изгледан от голяма част от треньорския екип на Лаута, начело с помощник-треньора на представителния отбор Петър Пашев и играещия треньор на вратарите Стоян Ставрев.

Източник: lportala.net