Локо прекъсна серията без победа в "А" група след успех над Академик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:00 / 18.05.2011Коментари (70)9172
Локомотив прекъсна серията от три мача без победа в "А" група след победа с 2:1 над Академик София, на стадион "Славия" в квартал Овча Купел.

"Черно-белите" бяха по-добрия отбор на терена и заслужено си тръгнаха с трите точки от столицата.

Локомотив откри резултата в 25-ата минута след гол на капитана Здравко Лазаров, когато след едно центриране в наказателното поле на "студентите", вратаря на домакините изпусна топката след което Лазаров е вкара в мрежата, но съдията отмени гола заради нарушение срещу вратаря.

В началото на второто полувреме Локо получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитана Здравко Лазаров, който хладнокръвно вкара за 1:0.

В 55-ата Академик възстанови равенството. Пиер Мбемба направи самостоятелен рейд по крилото, като успя да преодолее цялата отбрана на Локомотив, след което подаде към Аспарух Василев, който възстанови равенството 1:1.

В 82-ата минута Локо вкара втори гол в двубоя. Сержиньо центрира от фаул в наказателното поле, след което Органища си вкара нелеп автогол за Академик.

С този успех Локомотив запазва 6-ата си позиция с актив от 46 точки, докато Академик продължава да е в зоната на здрача с 20 точки.