Юношите на Локо с класическа победа над адашите си от София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:42 / 16.05.2011Коментари (0)1234
© lportala.net
Юношите младша възраст удариха вчера столичния Локомотив с 3:0, в мач от първенството на елитната юношеска група до 17 години. Това се случи на главния терен на стадион "Локомотив" с разрешението на административният директор Атанас Узунов, който също изгледа срещата.

Класическата победа за възпитаниците на Красимир Димитров обаче, в никакъв случай не дойде леко. Десет минути преди изтичане на редовното време, домакините все още се мъчиха със своя съперник при нулево равенство. До този момент непростими пропуски направи нападателят Николай Николов, с глава неточен бе и Димитър Десподов. Столичани също можеха да ухапят лошо своя съперник, като в 39-ата минута нацелиха напречната греда след грешка в отбраната ни, а след почивката Симеон Иванов проби самостоятелно през центъра, но не успя да преодолее рефлекса на вратаря Георги Римпопов, който спаси вратата си. В 60-ата минута се разигра и най-куриозният момент в мача. Римпопов напусна наказателното поле, за да изчисти топката пред погледа на Радослав Кралев, топката рикошира в капитана на пловдивчани Христо Стамов и заплашително се насочи към опразнената врата. В този момент Кралев получи възможността просто да открие резултата, Стамов го настигна и със самопожертвувателен шпагат опита да предотврати сигурния гол. С шпагата си на метър от гол-линията обаче, централният защитник не успя да нацели нито топката, за щастие нито и крака на противниковия състезател. Това обаче успя да го разконцентрира и Стамов спря и се разходи с топката по самата гол-линия. Десет минути по-късно Запрян Запрянов се възползва от лошо наредената пред себе си стена и хитро прекара топката покрай нея в далечния на вратаря ъгъл за 1:0. 120 секунди по-късно отново Запрянов завърши с гол атаката след пас на Илиян Николов. В последната минута голмайсторът асистира, извеждайки резервата Йордан Пенев сам срещу вратаря, но вместо удар, последва техничен прехвърлящ удар, фиксиращ крайния резултат.

Източник: lportala.net

Повече от 6 години Локо няма победа на "Тича"! Ще свърши ли тази серия утре?