Спортните новини: Днес (4) | Вчера (26)
Дебютант на "Цар Симеон" участва в зверско падане на първия старт в чужбина
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:23 / 26.04.2011Коментари (0)1172
©
Абсолютният дебютант в представителния мъжки колоездачен тим на "Цар Симеон 1898" Николай Йолов участва в зверско падане, заедно с няколко чуждестранни колоездачи още в първия състезателен ден на силния международен тур на шосе "Баня Лука - Белград Класик". 21-годишното ново попълнение от ЦСКА имаше малшанса в 90-километровия критериум и при тежкото падането получи сериозна охлузена рана в бедрото. Заради силна болка той не можа да продължи в надпреварата, която приключи в сръбската столица вчера.

Както е известно Йолов бе включен в последния момент за първия старт на "Цар Симеон 1898" в чужбина. На софиянеца му бе гласувано доверие, след като един от титулярите - Дамян Филипов, отпадна от тима, поради контузия.

Останалите колоездачи, на които главният треньор на "царския клуб" Петър Павлов заложи за старта от Босна и Хергеговина до Сърбия - капитанът Пламен Димов, Светослав Недев и националът Борислав Иванов се представиха на много добро ниво по време на силното състезание. В жестоката конкуренция и тримата завършиха с основната група на места между 30-то и 42-ро.

Международният пробег "Баня Лука - Белград Класик" бе не само първи старт в чужбина за "Цар Симеон", но и изобщо първо състезание на клуба при мъжете за новия спортно-състезателен сезон. Надпреварата бе с коефициент 1.2, а пловдивският колоездачен тим участва в нея с персонална покана. Турът "Баня Лука -Белград Класик" бе валиден за световната ранглиста при мъжете.

В първия състезателен ден победител стана унгарецът Кристиян Ловаси, който във финалния спринт изпревари словенеца Матей Марин и хърватина Радослав Рогина.
С времето на победителя - 4,32,03, финишира и основната група, в която бяха Пламен Димов, Светослав Недев и Борислав Иванов.

Почти съща бе картината и във втория състезателен ден, в който обаче победител стана Матия Квасна от Хърватска.