Спортните новини: Днес (5) | Вчера (4)
Плувци от плувен клуб "Младост" се завърнаха от Австрия с 14 медала
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:29 / 26.04.2011Коментари (1)977
©
Млади плувци от Пловдив взеха участие в 29 международен турнир за емблемата на гр.Spittal , Южна Австрия с награден фонд 3000 Евро.В турнира, който е включен във веригата на LEN се пуснаха в надпревара около 450 състезателя от седем нации : България, Италия, Хърватска, Унгария, Словения, Гърция и Австрия.

Както в предишните състезания условията и организацията бяха перфектни , домакините винаги са много учтиви и гостоприемни . " Вече трета година подред отиваме на този турнир , децата се чувстват много добре и с нетърпение очакват всяка година това състезание. Винаги оставаме възхитени от чистотата и подредеността, които съществуват по улиците и в басейна. Благодарна съм на двете семейства, които финансираха част от пътуването, защото без тяхна помощ това щеше да е невъзможно."

Победителка при жените стана двукратната европейска шампионка Аня Карман от Merit Triglav Kr, Словения със сбора на точките от своите три най-добри постижения /2624 т./ на 200м гръб-2.08.56, 100м.гръб-1.01.44 и 50 м. гръб - 28.72. При мъжете победител с 2576 т. е Mate Hunor от SVS - Schwimmen, Австрия.

Българският отбор бе съставен от 14 деца в четирите по-малки възрастови групи. Отличиха се:
Калина Герчева / 1999 г./ завоюва 5 медала: Три сребърни на 50м.св.стил, 50 м. бътерфлай и 100 м. гръб, два бронза на 50м. гръб и 100 м. св.стил.
Георги Колев /2001г./ спечели 4 медала. На 100 м. съчетано плуване стана шампион и гордо грабна златния медал, два сребърни получи на 100м.и 200 м. бътерфлай и бронз за 200 м. съчетано плуване.
Владимир Лалов /1996г./ се пребори за два сребърни медала в 100м. и 200 м. гръб.
Георги Стоянов /1997г./ се завърна със сребро от 50м. свободен стил.
Пресила Колева/1998г./ се класира втора на 200м. бътерфлай.