Ботев разнищи Свиленград за едно полувеме
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:47 / 16.04.2011Коментари (66)17477
Ботев разнищи отбора на Свиленград със 7:0 на стадион "Христо Ботев", в мач от 29-ят кръг на Югоизточната В група.

"Канарчетата" решиха изхода на двубоя още през първото полувреме реализирайки цели шест гола.

В 4-ата минута Атанас Курдов получи пас на границата на наказателното поле и с прехвърлящ удар откри резултата за 1:0. Пет минути по-късно Ботев вече водеше с 2:0. Емил Аргиров проби от дясно центрира в наказателното поле и Светослав Асенов от воле реализира второто попадение в мача.

В средата на първото полувреме Тодор Тимонов направи резултата класически. Халфът реализира много красив гол от около 30 метра.

В 25-ата минута автора на третото попадение Тимонов центрира по фланга в наказателното поле и Владимир Байрев отбеляза четвъртото попадение в мача, което е гол №100 на Ботев в Югоизточната В група.

35-ата минута Йордан Минев центрира от дясно и качи на главата топката на Светослав Асенов, който хладнокръвно реализира за 5:0.

Минута преди края на първото полувреме Атанас Курдов вкара шести гол за Ботев. Нападателят се пребори за една топка в наказателното поле на гостите, прехвърли стража на гостите и с глава вкара на празната врата.

През втората част Ботев спадна темпото на игра, след шестте гола през първото полувреме.

В 80-ата минута резервата Илиян Христов оформи крайното 7:0 за Ботев, след удар от границата на наказателното поле.

След тази победа Ботев вече е на 27 точки пред втория Нефтохимик.