БДЖ ще осигури движението на нов влак от София за Бургас и от Бургас за София през летния сезон, който ще пътува с композиция от изцяло новодоставени вагони. Първият влак ще потегли на 22 юни /събота/ и ще се движи всеки ден до края на летния сезон. Композицията ще бъде съставена от четири климатизирани вагона от салонен тип и един вагон за превоз на лица с намалена подвижност, който ще пътува постоянно като част от състава на влака.
Новият влак ще изминава разстоянието между столицата и морския град за 5 часа и 55 минути, като на практика ще бъде най-бързо движещият се влак по този маршрут според настоящите възможности за преминаване по трасето.
Бързият влак № 3683 от София за Бургас, ще заминава от Централна гара София в 06:15 ч. и ще пристига в Бургас в 12:10 ч. В обратното направление бързият влак № 3684 от Бургас за София, ще тръгва от гара Бургас в 16:00 ч. и ще пристига в София в 21:55 ч. Композицията ще се движи по Подбалканската железопътна линия и ще спира на седем гари по своя маршрут (Подуяне пътническа, Казичене, Карлово, Казанлък, Сливен, Зимница и Карнобат).
Билети за пътуване с влак могат да бъдат закупени от касите в гарите, в специализираните железопътни бюра и през системата за онлайн билетоиздаване, която е достъпна на електронен адрес: https://bileti.bdz.bg/.
При закупуване на билети за отиване и връщане пътуващите могат да ползват 20% намаление от редовната цена на билета.
Клиентите на БДЖ могат да се информират за разписаниeто на влаковете от електронния пътеводител на официалната страница на дружеството (www.bdz.bg), от служителите на билетните каси и гишетата "Информация", както и на националния информационен телефон 02/931 11 11.








Facepalm
на 18.06.2024 г.
От София до Бургас с кола е около 3,5 ч с кола... после що никой не ползва БДЖ
RZ75
на 18.06.2024 г.
Предполагам за всеки купен билет се полага колекционерски брой на "Работническо дело".
Незнам
на 18.06.2024 г.
Абсолютно неадекватно време 6 часа за 360 км....ако бяхме 1924 щеше да е супер...ама сме 100 години по-късно!!!!!!!!!!!!!
myzrael
на 18.06.2024 г.
ахахаха за 360км 6ч....60км в час топ скорост. Майко мила тоя влак ще лети хахахах
Първи и Вечни
на 18.06.2024 г.
Много евфемистично звучат тези 355 мин, но това са си 6 часа, което е абсурдно за такова разстояние. Скорост от началото на ХХ век!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!