Спортните новини: Днес (7) | Вчера (11)
Две титли за боксьорите на "Лаута Арми" от държавното първенство
Автор: Стойчо Генов 17:37 / 28.04.2024Коментари (0)1940
Два златни медала спечелиха боксьорите на "Лаута Арми" (Пловдив) от приключилото републиканското първенство по бокс за юноши до 16 години. Пловдивският клуб бе представен на шампионата с четирима състезатели.

Това са Славчо Григоров 50 кг, Джан Ахмедов 57 кг, Владимир Давидов 60 кг и Момчил Къчев 60 кг.

След 4 поредни победи златния медал в своите категории заслужиха Джан Ахмедов и Владимир Давидов.

На финала Давидов победи много силен съперник - европейски вицешампион.

На 6 май Джан Ахмедов, Владимир Давидов и Милена Николова заминават на турнир в Сърбия и след това ги очаква и европейско първенство за юноши и девойки до 16 години.

По-рано състезателят на боксов клуб "Лаута Арми" (Пловдив) Илия Калчев взе участие в европейското първенство по бокс за младежи до 18 години. Той отстъпи на боксьор от Испания с 4:1 съдийски гласа.

"Това беше първо голямо състезание за нашето момче. Вярвам, че той ще се върне по-добър и по-силен", заяви главният треньор на "Лаута Арми" Арман Хакобян.

Вчера завърши европейското първенство по бокс за жени, където пловдивският клуб от "Лаута" също имаше представител в лицето на Венелина Поптолева. Тя се представи на доста високо ниво, ,побеждавайки състезателка на Азербайджан. След това на полуфинал отстъпи в здрава битка от настоящата трикратна европейска, световна и олимпийка вицешампионка от Турция.

"Браво, Вени, дано занапред да имамме повече успехи. Вярвам в теб и знам, че пътят е дълъг, но рано или късно ще стигнеш там, закъдето ти си се запътила", написаха по този повод от "Лаута Арми Боксинг Пловдив".