Състезателите на боксов клуб "Лаута Арми" (Пловдив) се представиха отлично в първия кръг от Държавното лично отборно първенство по бокс при юношите, което приключи в Ботевград. Надпреварата бе и за Купа България 2024.
Пловдивският тим се представи с четирима състезатели и спечели второ място в отборното класиране с 2 златни и един сребърен медал.
Титлите заслужиха Джан Ахмедов (57 кг) и Владимир Давидов (60 кг). Те записаха по 5 победи в шампионата и останаха без конкуренция.
Славчо Григоров (50 кг) заслужи сребърен медал. Той спечели 3 мача, а във финала загуби с малко от представител на Локомотив (София).
Четвъртият боксьор на "Лаута Арми" бе Теодор Загорски (60 кг), който постигна една победа в Ботевград. След това той загуби от боксьор от Стара Загора и също не му достигна много малко, за да продължи напред.
В състезанието участваха над 260 състезатели от 55 клуба.
"Искам да благодаря на Credi Plus за безвъзмездната помощ към нашия клуб", заяви главният треньор на "Лаута Арми" Арман Хакобян.



















Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!