Нападател на Ботев вкара за България за ЧРД
Автор: Тодор Благов 17:27 / 12.02.2024Коментари (0)3292
©
Юношеският национален отбор на България до 17 г. завърши 1:1 и във втория си мач от международния приятелски турнир, домакин на който е Хърватия.

Съперник на лъвчетата бе Гърция, а преди три дни селекцията на Тодор Симов откри участието си в надпреварата с голово реми и срещу Турция.

На тежкия терен в град Пореч играта бе равностойна, като гръцкият отбор съумя пръв да открие резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато Димитриос се оказа най-съобразителен при ъглов удар и прати топката в мрежата на българската врата.

След почивката лъвчетата взеха инициативата в търсене на изравнителното попадение и в крайна сметка успяха да стигнат до него осем минути преди края на редовното време.

Голът за нашия тим бе дело на юношата на Ботев (Пловдив) - Емил Найденов, който днес празнува рожден ден.

До края на срещата нови попадения не паднаха и резултатът остана непроменен – 1:1. Последният двубой на България U17 е срещу домакините от Хърватия в четвъртък, 15 февруари.

Съставът на България:

12. Пламен Пенев, 22. Кристиан Йорданов, 15. Божидар Петров (60 – 17. Виктор Иванов), 21. Мартин Димитров, 5. Михаил Полендаков (60 – 4. Мерт Селим), 6. Симеон Цанев, 7. Стивън Стоянчов (60 – 19. Давид Димитров), 8. Михаил Петров, 14. Александър Джамов (46 – 10. Емил Найденов), 11. Васил Каймаканов, 18. Тарек Жензарли (60 – 16. Борис Тодоров)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Димитриос 28, 1:1 Найденов 82