Спортните новини: Днес (7) | Вчера (27)
България изигра добър мач в Сърбия, но отново остана без победа
Автор: Георги Куситасев 17:58 / 19.11.2023Коментари (6)3144
© Facebook: Team Bulgaria
България не успя да победи Сърбия в последен квалификационен мач и за двата отбора за класиране на ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия.

На стадиона в Лесковац, двата тима завършиха при резултат 2:2.

През първата част домакините поведоха. Попадението отбеляза защитникът на Вердер (Бремен) Милан Великович в 17-та минута след асистенция на звездата на саудитския Ал-Хилал - Александър Митрович.

В 28-ата след далечен диагонален удар на капитана на България Кирил Десподов, топката нацели напречната греда и левия страничен стълб.

България направи пълен обрат през второто полувреме.

Кирил Десподов отбеляза в 69-ата минута след асистенция на Филип Кръстев. Само 10-минути пред това Георги Русев откри за "лъвовете" с остър диагонален шут след грешка на Филип Костич.

В 82-ата минута Душан Тадич се нае с изпълнение на ъгловия удар и намери по перфектен начин Сърджан Бабич, който скочи най-високо и вкара с глава в горния десен ъгъл, правейки резултата 2:2.

Сърбия се нуждаеше от равенство или победа, за да  играят на Шампионата на Стария континент.

Сърбия завършва на второ място в група "G" с 14 точки. България завършва на последната 6-а поизиция с актив от 4 точки.