Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Без победител в 117-ото дерби на Пловдив
Автор: Стойчо Генов 20:28 / 16.07.2023Коментари (25)8772
117-ото дерби на Пловдив завърши без победител, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Локомотив и Ботев хвърлиха много усилия, но приключиха 1:1 в мач от първия кръг на новия сезон, който се игра при огромна жега на стадиона в "Лаута".

Мартин Секулич (14-дузпа) бе точен за гостите, а Пиер Зебли (77) се разписа за черно-белите.

По този начин общият баланс от шампионатните сблъсъци между двата тима вече е 41 победи за Локомотив, 41 успеха за Ботев, 35 равенства при голова разлика 141:137 в полза на Локомотив.

Ботев откри резултата при първата си по-опасна атака в мача. Етоо напредна отдясно и центрира към наказателното поле. Топката тупна пред вратаря на Локомотив Динко Хоркаш, който опита да боксира, но удари в главата Мартин Секулич и реферът Драгомир Драганов логично отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Секулич за 0:1.

Минута след попадението черно-белите спечелиха корнер, а вратарят на гостите Ханкич опита да забави темпото, което пък провокира феновете на Трибуна Бесика. Те започнаха да хвърлят бутилки и други предмети към терена, заради което играта бе спряна за кратко.

Малко след това голмайсторът на Ботев бе изведен сам срещу Хоркаш, който спаси. При добавката Красиан Колев шутира силно през куп от футболисти, но в гредата.

Едва през последните 10-ина минути на първото полувреме локомотивци се активизираха и създадоха няколко опасни ситуации. Първо Пиер Зебли отправи опасен удар, който бе спасен от Ханкич. След това при едно силно подаване на Лясков бразилецът Матуес опита удар с глава, но отново вратарят на Ботев спаси отбора си.

В 54-ата минута жълто-черните изпуснаха златна възможност да удвоят резултата. Янис Карабельов натисна Мартин Паскалев и му отне топката, след което остана сам срещу вратаря. Последва удар по земя, но Динко Хоркаш се намеси отлично.

В 77-ата минута Локомотив изравни резултата. Алфа Конте проби отдясно, но предпочете да подаде към Пиер Зебли. Халфът направи една-две крачки и с топовен шут с десния крак от границата на наказателното поле прати топката в мрежата за 1:1.

В добавеното време Уме Емануел шутира по земя покрай гредата и пропусна да донесе победата за Ботев.

ЛокомотивДинко Хоркаш, Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус, Пиер Зебли, Христо Иванов (90+1- Петър Андреев), Бабакар Дион (46- Георги Минчев), Джовани, Евандро (61- Алфа Конте), Димитър Илиев.

Ботев: Хидайет Ханкич, Мартин Секулич, Красиан Колев, Джеймс Етоо, Самюел Акере, Николай Минков, Реда Рабей (70- Уме Емануел), Станислав Работов (80- Джаспър Ван Хертъм), Амаду Думбуя (75- Точукву Ннади), Янис КарабельовРоберто Пунчец.