Спортните новини: Днес (26) | Вчера (28)
Баскетболният Локомотив постигна обрат в последния мач от редовния сезон
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:15 / 06.04.2023Коментари (0)1111
©
Баскетболният Локомотив Пловдив записа победа в последния си двубой от редовния сезон на ББЛ А група, регион Юг. В зала "Иван Симеонов“ в Пазарджик "черно-белите" надиграха съгражданите си от Баскетболен клуб 3.6.9 със 78:66.

Двубоят започна с много висока резултатност, като след десет минути игра 3.6.9 бе напред с 28:25, въпреки че в началните минути изоставаше и с двуцифрена разлика. През следващите две части мачът продължи много равностойно, без никой да поведе с повече от 5 точки и последната четвърт започна при 55:50 в полза на символичните домакини от 3.6.9.

Още в началото на заключителния период обаче Локомотив стигна до пълен обрат и след много силна последна част спечели мача.

Калоян Панчев бе над всички за победителите с 24 точки и 15 борби. Богомил Дичев реализира 18 точки, с 14 и 8 асистенции е Михаил Андреев, 11 има Аврам Андреев. За съперника Робърт Радев наниза 25 точки, 19 добави Асен Попов.

Следващия двубой на Локомотив Пловдив ще бъде от първия кръг на плейофите в ББЛ срещу тима на Хебър (Пазарджик) в края на април.