Спортните новини: Днес (24) | Вчера (28)
Много емоции, усмивки и здрави битки в мемориалния турнир "Николай Диманов"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:35 / 03.04.2023Коментари (0)983
С емоции, усмивки и здрави битки премина четвъртото издание на традиционния мемориален турнир Николай Диманов, който се организира от Марица (Пловдив). За втора поредна година надпреварата се проведе в две зали – зала Лаута и обновената зала Волейбол на Спортно училище Васил Левски.

Домакините от Марица успяха да спечелят турнира до 13 години, а Тополово (Тополово) спечели този за 12-годишните. Победителите получиха специална купа изработена специално за турнира, а отборите получиха и медали, които също бяха изработени специално за турнира Николай Диманов.

Срещите преминаха и пред сериозна зрителски интерес и всички мачове се играха през пълни трибуни в двете зали.

Домакините от Марица участваха с два отбора в турнира, а останалите отбори, които взеха участия бяха – Казанлък Волей (Казанлък), Левски (София), Миньор (Перник) и Тополово (Тополово).

Зала Лаута

Турнирът стартира с мач между домакините от Марица и Тополово. Гостите от Тополово спечелиха двубоя с 2:0 гейма (25:19, 25:19).

Веднага след мача се проведе и официалното откриване на турнира в зала Лаута.

На церемонията спортния директор на школата на Марица Владимир Котев приветства всички отбори в надпреварата и им пожела успех. На откриването присъстваха още президентът на клуба Илия Динков и собственик на Intercomplex, Емилия Динкова – един от спонсорите на клуба и собственик на фирма Star Nails, капитанката на първия отбор Ивелина Монова, дъщерята на Николай Диманов и целия женски отбор на шампионките.

След това Миньор победи Левски с 2:0 гейма (25:15, 25:15).

В третия мач за деня в зала Лаута Тополово победи Миньор с 2:0 (25:18, 25:19).

В четвъртата среща домакините от Марица записаха първи успех над Левски с 2:0 (25:12, 25:13).

В петия двубой маричанки си осигуриха бронзовите медали, след като се справиха с Миньор с 2:0 (25:14, 26:24).

В последната среща Тополово надигра Левски с 2:0 (25:18, 25:10) и успя да спечели първото място. На второ място завършиха домакините от Марица, бронза отиде при Левски, а на четвърта позиция завърши Миньор.

Турнирът спечели отборът на Тополово, който победи във финала Левски с 2:0 (25:18, 25:10).

Крайно класиране U12:

1. Тополово (Тополово)

2. Марица (Пловдив)

3. Миньор (Перник)

4. Левски (София)

Зала Волейбол СУ "Васил Левски"

Турнирът в обновената зала Волейбол на Спортно училище Васил Левски стартира с успех на Марица с 2:0 (25:16, 25:15) над Казанлък Волей.

След това Левски победи Миньор с 2:0 (25:12, 25:15).

След този двубой се проведе и официалното откриване на турнира в залата на Спортно училище Васил Левски.

В третата среща маричанки победиха Миньор с 2:0 (25:13, 25:13) и по този начин си осигури място за трофея.

В четвъртия сблъсък Левски победи Казанлък с 2:0 (25:15, 25:8) и така софиянки си осигуриха мач за титлата срещу Марица.

В петата среща Миньор победи Казанлък с 2:0 (25:9, 25:10) и си осигури бронзовите отличия в турнира.

В последната среща от турнира беше и най-драматична, а тя противопостави Марица и Левски. Маричанки успяха да триумфират с титлата след успех с 2:1 (25:22, 23:25, 15:11).