"Вълнението, че след 9 години отново съм треньор, е изключително голямо", това заяви легендата Христо Бонев в началото пресконференцията си след назначаването като старши-треньор на Локомотив Пловдив след смяната с Наджи Шенсой, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"След мача с Литекс ми се обади Коко Динев, след като Шенсой е подал оставка. Нито за миг не съм се замислял, тъй като за мен Локомотив е нещо свято и просто няма как да откажа. Исках в Локомотив да работят само локомотивци и както виждате моя щаб е само от такива момчета", каза още Бонев.
Той представи своите помощници - Петър Пашев, Здравко Лазаров и Васил Камбуров. Тримата, заедно с Бонев, ще довършат сезона начело на Локо в последните два мача - гостуването на Славия и домакинството на Локо София. Заедно с Шенсой напуснаха Добри Митов и Чудомир Чокаров.
"Надявам се и тримата да успеят да вземат някаква полза от престоя си в треньорския щаб. Здравко Лазаров е бил в ДЮШ на Локо и също живее нашата идея. Искам да благодаря и на Наджи Шенсой, тъй като той изкара отбора от много трудна ситуация - старите собственици и ръководство бяха оставили отбора само с 9 точки и една разюздана компания хора, които не знаеха какво правят тук. След идването на Коко Динев, неащта се пооправиха, но няколко неудачни резултата доведоха до отчаяние у Шенсой и той напусна", каза още Бонев.
"Не смятам, че ни е трудна програмата, напротив. Нашата работа е най-лесна, тъй като ако си спечелим мачовете, се спасяваме - всичко е в нашите ръце. Ще искам от футболистите максимално отдавнае и съм убеден във възможностите на играчите. С малко тактически корекции съм сигурен, че ще се спасим. На мен философията ми е да работя с професионалисти и хора, които са на 100% отдадени на футбола. В отбора в момента за мен всички са еднакви и ще играят тези 11, които най-много се раздават. Здравко Лазаров не го пенсионираме предсрочно. Той ще е играещ помощник-треньор и все едно аз ще съм на терена. Той има страхотен характер", завърши Христо Бонев.
















Отец Попиелушко
на 05.05.2010 г.
И ние тук се вълнуваме в Русе дали ще се видим на есен заедно в Б- групата! Ха-ха!
vasel1
на 04.05.2010 г.
Най-големият футболист на чело на най-големият Пловдивски отбор-няма начин просто да се издънят!!! Зума с теб сме!
keksa65
на 04.05.2010 г.
БАТЕ ИЗО Е НОМЕР 1.САМО ТОЙ И ФУТБОЛИСТИТЕ щЕ СПАСЯТ ЛОКО
falkoneti
на 04.05.2010 г.
Всички пловдивчани подкрепяме батеИЦО! Сигурен съм, че не само ще ни спаси, а догодина с него ще гоним класиране за евротурнирите! САМО ЛОКО!!!
реалист
на 04.05.2010 г.
Помня го като футболист, наистина много добър! Като администратор и треньор не знам. Футболистите ви са добри, за двата важни мача ви трябват победи, не нови схеми и тактики - няма време за нов треньор. Няма по-добър от Зума да мотивира играчите да се раздадат до край. Отличен избор! Успех в мачовете!
Jako
на 04.05.2010 г.
Зума, събери момчетата на едно чеверме за сплотяване на колектива! А сле мача със Славия - всички в "Кошарите"!
Чичо Ичо
на 04.05.2010 г.
На времето Зума беше треньор като Шенсой Дано малко с годините е поумнял а не е изветрял че да докара нещата до успешен край Успех на буферите че не ми се гледа още тази година дерби
Пловдив
на 04.05.2010 г.
Давай Зуме! Бием и оставаме! Коко да даде някой лев на Миньор и те ще качат Мездра на 5 гола разлика. САМО ЛОКО
WOTS
на 04.05.2010 г.
Голям е Зума .Ако сега играеше щяха да са тандем с Лео Меси в Барса
LokoFan
на 04.05.2010 г.
то хубаво ама Сливен са се спасили 99 %...
Швейк
на 04.05.2010 г.
Зума ще внесе нужното спокойствие на момчетата.Няма да има кой да им крещи край тъча!Излезе инфо,че Славия били с петима контузени и може да пуснат юноши.Венци Стефанов мрази Лечков в червата и е възможно да не се напъват срещу нас.
ПетАк ШЕСТаков
на 04.05.2010 г.
Давай Зуме, Пловдив е с теб.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!