Спортните новини: Днес (15) | Вчера (23)
149 минути бяха необходими на пловдивски тенисист за обрат в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:41 / 22.02.2023Коментари (0)1287
©
Янаки Милев се класира за втория кръг и на сингъл на ITF турнира от категория M15 в Анталия. Пловдивчанинът имаше нужда от 149 минути и обрат, за да елиминира Павел Нейедли (Чех) 5:7, 6:3, 6:4.

В първия сет Янаки бе на две точки от спечелването му при 5:4, 30:30, но в следващия гейм направи две двойни грешки и допусна обрат. Във втория ключов пробив при 4:3 осигури успеха на Милев, а в третия тенисистът на ТК Локо-98 (Пловдив) спечели четири последователни гейма след 2:4, за да приключи като победител.

Във втория кръг от надпреварата Янаки Милев играе срещу победителя от Дамиен Венгер (Швейц, №6 в схемата) и Игор Хименес (Браз).

Другите двама българи в Анталия приключиха участието си на сингъл. Габриел Донев загуби 7:5, 4:6, 1:6 от руснака Андрей Чепелев, а пловдивчанинът Илиян Радулов отстъпи 3:6, 0:6 на квалификанта Денис Клок (Рус).