Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Академик Пловдив с драматичен успех в Шумен, няма поражение вече повече от месец
Автор: Стойчо Генов 09:11 / 19.01.2023Коментари (0)1188
©
Отборът на Академик Пловдив записа пета поредна победа в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на треньора Йордан Янков се справиха драматично като гости на Шумен в със 78:72 в двубой от 16-ия кръг.

Пловдивчани не са губили двубой вече месец, след като за последно отстъпиха на ЦСКА в София. Те започнаха катастрофално мача и отстъпваха с 12 точки след 8:20 в първата част.

До почивката обаче Академик намери ритъма си и дори поведе в резултата с 1 точка. Последва равностойно второ полувреме. По-малко от две минути преди края резултатът бе равен, но в края нервите на играчите на Академик се оказаха по-здрави и опитът им помогна да спечелят мача.

Томислав Минков бе лидер за Академик Пловдив с 15 точки и 8 борби. 15 точни наниза и Джейлън Минет. Васил Бачев добави 12 точки, а Николай Николов – 11.

За домакините Исмаел Ел-Амин завърши с 19 точки, 16 добави Георги Кендеров, 14 – Ореолувапо Идову, а 11 – Джавонте Елис.

Така Академик Пловдив вече е с актив от 21 точки (6 победи и 9 загуби) на 8-мо място във временното класиране. Също с 21 точки са отборите на Спартак Плевен, ЦСКА и Черноморец Бургас. В следващия си мач пловдивчани ще са домакини на Рилски спортист на 28 януари.