Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Страхотен Академик няма спиране в Пловдив след феноменална последна четвърт
Автор: Стойчо Генов 12:44 / 15.01.2023Коментари (0)1170
©
Отборът на Академик просто няма спиране в Пловдив и постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на треньора Йордан Янков надиграха варненския Черно море Тича със 100:86 в двубой от 14-ия кръг, който се игра в зала "Сила".

Така пловдивчани затварят цял месец само с успехи и продължават изкачването си в таблицата. Те вече са на 8-о място с актив от 19 точки (5 победи и 9 загуби), колкото има и седмият Берое. Черно море Тича остава 9-и със 17 точки (4 победи и 9 загуби).

Освен това Академик записа първи мач от началото на сезона, в който достигна до 100 точки. За съжаление, тимът беше много близо, но не успя да победи с поне 17 точки разлика, за да изпревари Черно море в прекия двубой, след като варненци бяха спечелили първия мач край морето със 17 точки.

Двубоят започна с леко превъзходство на гостите, които имаха преднина до началото на третата четвърт. След това домакините започнаха наказателната си серия и след феноменална последна четвърт, завършила 38:25, спечелиха успеха.

Томислав Минков изигра един от най-силните си мачове в шампионата като за по-малко от 16 минути на терена завърши с 23 точки. Александър Милов добави 17 точки, 13 наниза Антъни Гуджино, а по 11 – Кръстан Кръстанов (14 борби) и Тайлър Криймър.

За варненци нов силен мач записа Михаил Молдов, който наниза 18 точки. С по 16 се отличиха Лъчезар Тошков (9 асистенции) и Аверил Ъгба (14 борби и 5 асистенции). Мартин Йорданов записа 12 точки.

В следващия кръг Академик Пловдив е гост на Шумен на 18 януари, а Черно море Тича ще пътува за Самоков за среща с лидера в класирането Рилски спортист.