Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Тони Гуджино се завърна, Академик Пловдив си направи подарък за Коледа
Автор: Стойчо Генов 11:51 / 22.12.2022Коментари (0)1307
©
Академик Пловдив си направи подарък за Коледа и записа втория си успех през настоящия сезон в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на треньора Йордан Янков победиха Берое (Стара Загора) с категоричното 92:72. Двубоят бе от 11-ия кръг на шампионата и се игра в зала "Сила" в Пловдив.

В игра за домакините се завърна Тони Гуджино, който беше контузен. В първата четвърт старозагорци спечелиха с 22:19, но Академик направи силна втора част, която взе с 27:22. За съжаление, в нейния край Джейлън Минет беше дисквалифициран и пловдивчани останаха без него.

След това обаче Академик изигра още по-силна трета четвърт и спечели с 23:14, което окончателно у,би интригата в мача. Домакините имаха сериозен превес и в последната четвърт - 25:14.

Най-резултатен за Академик стана Александър Милов с 23 точки, а той беше избран и за играч на мача. 13 точки добави Васил Бачев, а с по 10 се отчетоха Кръстан Кръстанов и Махмуд Давидов.

За Берое най-резултатен стана Корнилиъс Хъдсън с 16 точки.

В следващия кръг Академик Пловдив е домакин на Черноморец на 28 декември. В класирането пловдивчани имат вече 13 точки, с колкото са отборите на Черно море Тича, Ямбол и Шумен.