Вратар на Ботев игра цял мач за България U21 при загубата с 0:3 от Босна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:54 / 26.11.2022Коментари (0)1660
©
Вратарят на Ботев (Пд) Християн Славков изигра пълни 90 минути за младежкия национален отбор на България при загубата с 0:3 от Босна и Херциговина. Спарингът се игра на стадион "Христо Ботев“ в Благоевград.

Гостите бяха по-класният отбор на терена, но за крайния резултат допринесоха и две много спорни отсъждания на съдийската бригада.

В 20-ата минута реферът отсъди дузпа за Босна, след като прецени, че Ценов е играл преднамерено с ръка в пеналта. От бялата точка Башич бе точен за 0:1.

Десетина минути по-късно съдията подмина очевидно нарушение срещу Симеон Александров в средата на терена, след което Босна организира бърза контраатака и отбеляза втори гол.

През втората част индивидуална грешка на Мартин Георгиев в 58-ата минута позволи на гостите да стигнат до трето попадение и окончателно да решат изхода на двубоя.

Съставът на България: 1. Християн Славков, 2. Мартин Георгиев, 6. Емил Ценов (67 – 4. Росен Стефанов), 13. Християн Петров, 10. Красиан Колев (79 – 16. Валентин Николов), 20. Кристиян Стоянов, 21. Стоян Стоичков (46 – 8. Станислав Дюлгеров), 15. Мирослав Маринов (46 – 19. Николай Златев), 14. Божидар Пенчев (67 – 17. Богомил Божуркин), 7. Симеон Александров (67 – 22. Роберто Райчев), 9. Борислав Станков (52 – 11. Иван Тасев).