Спортните новини: Днес (8) | Вчера (28)
Изненадаха маричанки със сини рози и сладки във формата на жълти и сини сърца
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:44 / 29.10.2022Коментари (0)1134
©
Женският волейболен шампион Марица (Пловдив) стартира ударно новия сезон в Национална волейболна лига. Жълто-сините спечелиха с 3:0 (25:15, 25:19, 25:12) гейма срещу втория си отбор - новака в елита Марица 2022 (Пловдив). Градското дерби се игра в зала "Сила".

Преди началото на двубоя се състоя и официалното представяне на двата отбора. Волейболистките получиха сини рози и сладки във формата на жълти и сини сърца. Десет късметлии си тръгнаха и с безплатни билети за първия домакински мач на Марица в Шампионска лига.

В първия гейм шампионките поведоха с 15:5 и до края на гейма нямаха проблеми и затвориха първата част с 25:15.

Вторият гейм беше по-оспорван в началото и се стигна до 9:9. Марица 2022 поведе с 12:10, но Жълто-сините успяха да обърнат при 15:14 и взеха и втората част след 25:19.

Момичетата на Борислав Крачанов направиха преднина в началото на двубоя – 6:3, стигна се до 15:9, а мачът приключи след успешна атака на Мария-Габриела Миличевич за 25:12.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 14 точки, 11 добави Златина Друмева, а с 8 се отчете Добрина Христоскова. За Марица 2022 най-резултатна стана Саша Китипова с 10 точки.

Следващият домакински мач на шампионките е на 4 ноeмври (петък), от 18:30 б.в. срещу тима на ЦСКА (София). През миналия сезон именно двата тима си оспорваха шампионската титла и маричанки спечелиха осма поредна титла след 2:0 победи.