Спортните новини: Днес (20) | Вчера (19)
Гледайте! Отсъждания на Георги Кабаков разгневиха гръцкия АЕК
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:48 / 12.09.2022Коментари (2)3126
©
От гръцкия футболен клуб АЕК Атина изразиха недоволството си от съдийството на Георги Кабаков след загубата с 1:2 в дербито срещу Панатинайкос от четвъртия кръг на местния шампионат.

Орбелин Пинеда изведе "жълто-черните" напред в 36-ата минута, но ПАО стигна до обрат след две дузпи до края на първото полувреме.

"Бяха направени невероятно неща, за да бъде обърнат резултата", написаха от АЕК.

Те посочиха и основните си претенции към пловдивчанина. Според "жълто-черните" в ситуацията преди отсъждането на първата дузпа в 43-ата минута е имало изблъскване с две ръце от Андраж Шпорар срещу Ехсан Хаджисафи, след което топката се е ударила в ръката на левия защитника на АЕК. Нарушението за втория 11-метров наказателен удар за съперника в добавеното време на първата част пък е било извън наказателното поле.

От АЕК недоволстват и от показания жълт картон на Пинеда заради това, че той е танцувал от радост след отбелязания гол.

"Пинеда направи абсолютно същото срещу ПАС Янина, но тогава нямаше никакъв проблем. Никой не може да повярва какво точно направи съдията", пишат от АЕК.

Гледайте спорните моменти от мача в прикаченото видео!