Дубълът на Локо запази традиционното райе, избра екип на друга марка
Автор: Стойчо Генов 08:37 / 08.08.2022Коментари (0)2031
Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) ще играе с екипи с традиционното черно-бяло райе през настоящия сезон в Трета лига - Югоизточна група. Фланелките са на немския концерн "Улшпорт", а дизайнът се различава доста с този на екипите на представителния отбор, които са на американския гигант "Найк".

В първия си официален мач за сезона "черно-белите" завършиха 0:0 срещу Загорец в двубой, който се игра на стадиона в Садово. Мачът бе и официален дебют на Христо Телкийски начело на отбора.

"Смърфовете" изиграха добър мач, като имаха и своите шансове да вземат победата. Първата сериозна възможност се откри пред гостите – играч на Загорец центрира от фаул, там негов съотборник засече с глава, но Томов спаси. В 17-ата минута Петър Андреев изскочи сам срещу стража на противника, но не успя да го преодолее и да реализира. До края на първата част Александър Колев и Филип Колев пробваха да затруднят вратаря на Загорец.

В 54-ата минута Кристиан Томов се отчете с важно спасяване и не позволи на състезател на Загорец да открие резултата. В 80-ата минута далечен и опасен шут на Даниел Маджаров бе избит в корнер от вратаря на гостите.

На 14.08 (неделя) от 18:30ч. пловдивчани гостуват на ФК Сливен на стадион “Хаджи Димитър" във втори кръг от Югоизточната Трета лига.

Локомотив II: Кристиан Томов, Антон Коспартов, Видол Сейменски, Тодор Павлов, Божидар Зелямов, Сами Мехмедов, Тони Лесов, Иван Арамазов (72’ Теодор Фърков), Петър Андреев (85’ Кристиан Орманов), Филип Колев (72’ Даниел Маджаров), Александър Колев.