Поредни изходящи трансфери в хегемона в родния женски волейбол Марица (Пловдив)! Две състезателки от шампионския тим на жълто-сините - Кристина Гунчева и Дима Ушева, ще бъдат съотборнички и през следващия сезон, но във френския Шамалиер (Шамалиер).
Разпределителката Кристина Гунчева се завърна през миналия сезон в родния си клуб и с Марица игра в групите на Шампионска лига и стана шампионка на България и спечели Купа България. Пловдивчанката ще играе в пети отбор в чужбина след унгарския Алупроф (Будапеща), турския Орду Тюрк Телеком (Орду), швейцарския Еделин (Кьониц) и румънския Щиинца (Бакъу).
Центърът Дима Ушева, която също е продукт на школата на Марица беше волейболистката на пловдивчанки, която е играла във всички участия на тима в Шампионската лига. Дима спечели много титли с маричанки, а през миналия сезон също стана шампионка и вдигна Купа България.
Волейболен клуб Марица (Пловдив) изказва своите благодарности към Кристина Гунчева и Дима Ушева и им пожелава здраве и много успехи в новото предизвикателство, се казва в официалното съобщение от пловдивския клуб.