Спортните новини: Днес (12) | Вчера (23)
Пет златни, 7 сребърни и 3 бронзови медала за каратеките на АСКК "Тракия" от турнир в Бургас
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:49 / 27.06.2022Коментари (0)1461
©
В бургаската зала "Младост“ завърши традиционният международен турнир за купа "Черно море“ по карате Шинкиокушин. Надпреварата бе в дисциплината кумите за деца, родени през 2008, 2009, 2010 година, кадети/кадетки, юноши/девойки, мъже и жени втора дивизия.

В състезанието взеха участие 193 каратеки от 20 клуба в страната, както и 54 каратеки от 9 клуба от Гърция, Израел, Румъния, Украйна и Казахстан.

Отборът на АСКК "Тракия“ (Пловдив) бе представен от 24 състезатели, които завоюваха 5 златни, 7 сребърни и 3 бронзови медала.

Шампионски титли за пловдивския клуб спечелиха: Дейвид Аптикадир /мъже, кат.+90кг/, Манол Велков /кадети, кат.60кг/, Ангел Тодев /кадети, кат.65кг/, Марин Цветков /кадети, кат.70кг/ и  Галена Атанасова /деца 2009г/.

Малко не достигна на дебютанта Димитър Митев /мъже, кат.70кг/, Захари Тянев /юноши, кат.70кг/, Георги Мазнев /юноши, кат.+80кг/, Катрин Петрова /девойки, кат.60кг/, Георги Чолаков /кадети, кат.55кг/, Атанас Спасов /кадети, кат.70кг/, Виктория Чолакова / кадетки, кат.60кг/ и Магдалена Дишлянова /кадети, кат.+60кг/, които отпаднаха на финалите и останаха със сребърни медали.

Добре се представиха дебютантът Васил Кашилски /мъже, кат.80кг/, Калоян Делов /юноши, кат.70кг/, Иван Иванов /кадети, кат.+70кг/, Анастасия Бъндева /девойки, кат.+60кг/, които спечелиха бронзови отличия.

Без медали, но с натрупан опит от това състезание, останаха Валентин Запрянов, Калоян Спасов, Георги Георгиев, Златин Иванов, Мартин Узунов, Дениз Бекиров и Мила Клинкова.

"Благодарим на всички треньори, съдии, състезатели и трениращи, които допринесоха за тези резултати", заявиха от АСКК "Тракия“ (Пловдив).