Спортните новини: Днес (23) | Вчера (24)
Вики Радева с чудесно представяне в Прага, трета е при жените
Автор: Стойчо Генов 13:53 / 18.06.2022Коментари (0)1770
©
Пловдивчанката Виктория Радева раздели 2/3 място с актив от 6 точки, но по допълнителни показатели остана трета при жените на силния международен турнир по шахмат, който се проведе от 10 до 17 юни в Прага. В надпреварата взеха участие 306 шахматисти от 45 държави, като от тях по 19 гросмайстори и международни майстори за мъже и 4 гросмайсторки и международни майсторки - жени.

В стартовия списък Вики Радева, която е състезателка на "Марица" (Пловдив), бе номер 70 по ЕЛО, но в крайното класиране завърши на 30-о място с 4 победи, 4 ремита и 1 загуба. Победител при жените е полякинята Мария Малицка с 6,5 точки, а втора е бразилката Кати Либрелато с 6 т.

Победител в крайното класиране е руснакът Александър Мотилев с 8 точки. Втори завърши латвиецът Титас Стремавитиус със 7 точки, а трети е полякът Антони Козак, също със 7 т.

Паралелно с Оупън турнира се проведоха още няколко надпревари -  Masters, Challengers и Futures с по 10 поканени елитни шахматисти, както и 3 детско-юношески турнира, турнир по рапид и турнир по блиц. Веднага след състезанието Виктория Радева замина за Теплице, където ще участва в Теплице Оупън от 18 до 26 юни.