Заслужена радост в Спартак, клубен шеф избухна с гол и две асистенции
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:46 / 26.05.2022Коментари (1)1978
©
Вторият отбор на Спартак (Пловдив) спечели първенството в "Б" Регионална група - Запад. Това стана факт след победа с 3:1 срещу втория в класирането Тракия (Стамболийски). Така кръг преди края "гладиаторите" са с 5 точки преднина.

Дербито се игра на новоизградената "Айсберг Арена" в ЖР "Тракия". Спартаклии поведоха още в 10-ата минута след прехвърлящ удар на спортния директор на клуба Денис Хасан.

В 58-ата минута клубният шеф се отчете и с асистенция, след като негово центриране бе засечено добре от Атанас Филипов за 2:0.

Ветеранът Стефан Учиков можеше да направи резултата класически, но ударът му с глава срещна горната греда и тупна малко пред гол линията. В 66-ата минута Георги Лазаров все пак направи резултата 3:0 след втора асистенция на Денис Хасан.

11 минути преди края на мача Спартак остана с 10 човека, след като Димитър Милчев бе изгонен с втори жълт картон. В последната минута гостите отбелязаха почетното си попадение, но това не помрачи радостта на "гладиаторите".

В последния мач от редовния сезон Спартак-2 гостува на Брестовица в неделя.