Спортните новини: Днес (0) | Вчера (18)
За втори път през сезона Академик Пловдив мина границата от 100 точки
Автор: Стойчо Генов 12:24 / 17.04.2022Коментари (0)1526
©
Академик Пловдив записа нова победа в Националната баскетболна лига. Това стана факт, след като възпитаниците на треньора Йордан Янков надиграха Ямбол със 113:88 в среща от 25-ия кръг, която се игра в зала "Сила" в Пловдив.

Домакините започнаха много добре и след 28:18 поведоха с разлика. След това се представиха отлично и във втората четвърт, която приключи при 34:24. Така на полувремето пловдивчани водеха с цели 20 точки разлика - 62:42.

Домакините спечелиха и третата четвърт с 24:22. Последната четвърт завърши при 27:24 за пловдивчани, които приключиха мача след 113:88 и това беше втория път от началото на сезона, когато тимът мина границата от сто точки. Първият път отново беше срещу тима на Ямбол.

Най-резултатен за Академик стана Ник Фулърд с 19 точки, Дайшон Найт завърши с 15 точки, а Николай Титков добави 14. Юношата Петър Ралчев успя да реализира първите си две точки в мъжкия баскетбол.

За Ямбол най-резултатен стана Джеремая Пейдж с 21 точки.

На 20 април Академик Пловдив приема Рилски спортист в следващ мач от НБЛ.