Ботев стигна само до 1:1 срещу Спортист
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:33 / 21.11.2009Коментари (45)10929
Попадението на Морини не стигна за победа над Спортист
Ботев изигра добър мач и изпусна победата, завършвайки само 1:1 срещу Спортист Своге. Двубоят се игра в София, заради наказание на канарчетата след "Битката за Пловдив" срещу Локо.

"Канарчетата" изиграха силно първо полувреме в което пропуснаха да изковат победата си и след почивката допуснаха изравняване.

Още в първите минути "жълто-черните" притиснаха символичните гости в тяхната половина и организираха няколко опасни атаки. Иван Караманов стреля много опасно от пряк свободен удар, но вратаря на Своге спаси.

Малко след това започната от Караманов атака бе завършена по чудесен начин от Емануеле Морини, който заби поредното си попадение в първенството, правейки резултата 1:0.

Този гол даде криле на "канарчетата" и до края на полувремето те имаха още няколко положения за гол. Най-чистото бе в края на първата част, когато Морини открадна една топка и намери добре Караманов, но изстрелът на единствения българин в стартовия състав на пловдивчани, бе спасен от вратаря Кючуков.

Своге от своя страна преди почивката също организираха няколко опасни атаки, но така и не стигнаха до чисто голово положение.

Все пак новаците се възползваха от едно разбъркване в наказателното поел на Бриньоли след почивката, когато най-съобразителен се оказа Антонов, който успя да изравни.

Малко след гола на Спортист, Ребека имаше шанс да изведе отнвоо Боте напред в резултата, но ударът му срещна гредата.

До края на двубоя двамата треньори извършиха множество смени, което разконцентрира играта на отборите им и нови голови положения почти липсваха.