Пловдив да приеме още 30 000 тона балирани софийски отпадъци на сметището в Цалапица, е поискал премиера Бойко Борисов на срещата с кмета на Пловдив Славчо Атанасов и с кмета на Раковски Иван Антонов. Държавата ще даде компенсации в размер на 8 милиона лева за депонирането на балите. Пет милиона ще бъдат преведени на Община Раковски за възстановяване на пътя Шишманци - Раковски - Екозавода. Това съобщи Славчо Атанасов.
За тези пет милиона ще започнем преговори с Раковски още в понеделник, когато юристите на двете страни ще се срещнат, допълни кметът Атанасов. Ако предложението на премиера бъде прието и гласувано от двата общински съвета - на Пловдив и на Раковски, между двете общини ще се подпише споразумение и тогава държавата ще може да преведе парите директно и поотделно на двете администрации.
Не смятам, че Пловдив е ощетен, защото от Раковски искат парите за възстановяване на инфраструктура, освен това заводът е на тяхна територия и е нормално да получат компенсации, каза още Славчо Атанасов. Трите милиона, които Пловдив ще получи, ще се разходват за инфраструктурни проекти в града.
Премиерът Борисов отново потвърди категорично, че Пловдив ще получи обещаните 26 милиона компенсации за приемането на 100 - те хиляди тона балирани софийски отпадъци, допълни още Славчо Атанасов.








Батэ Бойко
на 21.11.2009 г.
Е и друг път сме коментирали тук,че нито първата партида от преди 2 години,нито втората за която чакаме 26 милиона а сега и тези 30 000 тона няма да са последните! Защо казаха че сметището е пригодено да побере още толкова,колкото е поело до сега? Нали имаме вече завод и независимо от това дали е пълно или празно сметището,то не би трябвало да ни е нужно? Неее скъпи съграждани,сметището в Цалапица не е изпяло лебедовата си песен а напротив! Сега тепърва ще потекат реките от вонящи отпадъци за там и още няколко години София ще ни доставя своите отпадъци.Да залъгват ни с тези пари,но скоро ще разберете по джоба си,че работата ще стане "Бог дал,Бог взел" ,когато ЕС ни наложи свирепа санкция заради тези екскурзии на балите! Или мислите,че глобата ще излезе от личните финанси на бат Бойко,Славчо или другите мисири които въртят държавата?
канар
на 20.11.2009 г.
...и Дани Канизарева ще е доволна вероятно. Бат' Бойко върти Пловдив на малкия си пръст - честито на всички пловдивчани!
smilodont
на 20.11.2009 г.
Този цьрвул така обьрка сметките че никой не може да ги разбере .
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!