Спортните новини: Днес (10) | Вчера (19)
Седмата Купа на България е факт! Браво, Марица!
Автор: Стойчо Генов 20:40 / 28.01.2022Коментари (3)2505
©
Марица (Пловдив) успя да спечели своята седма Купа на България в историята си. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:17, 25:23, 25:23) гейма в бургаската зала "Младост" и защитиха трофея си от миналата година.

Мачът беше по-специален за волейболистките на Марица Кристина Гунчева и Боряна Ангелова, както и за треньора на ДКС Варна Стоян Гунчев и центърът Майа Ангелова. Кристина Гунчева и Стоян Гунчев са дъщеря и баща, а Боряна и Майа Ангелови са сестри.

Двубоят започна равностойно и се стигна до 8:8, маричанки успяха да тръпнат с разлика при 12:8. Стигна се до 18:11, а геймът беше спечелен от шампионките след блокаут на Ива Дудова за 25:17.

Втората част стартира по-добре за варненки, които поведоха с 6:3. Стигна се до 12:9 за момичетата, водени от Стоян Гунчев. Маричанки успяха да изравнят при 15:15. След това възпитаничките на треньора Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 23:21, а след успешна атака на Силвана Чаушева за 25:23 пловдивчанки взеха и втория гейм.

Третият гейм започна отново с преднината за ДКС Варна и при 8:4 Борислав Крачанов поиска прекъсване. Варненки водеха и в средата на гейма при 15:12. Както и във втория гейм Жълто-сините успяха да изравнят с 15:15, а след това шампионките и поведоха с две точки при 17:15. Стигна се до 23:19, а след грешка на Майа Ангелова от сервис мачът приключи след 25:23 и маричанки спечелиха трофея за седми пъти, защитавайки Купата от миналата година.

Това беше 11-ият финал на маричанки в клубната история.

Следващият мач на жълто-сините е на 1 февруари (вторник) от 19:00 часа, когатно приемат френския Безие в зала Колодрума в груповата фаза на Шампионска лига.