Истинско дерби за 1:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:07 / 05.11.2005Коментари (63)4392
©
Снимка: Botev1912.com
Ботев и Локомотив показахa как трябва да се играе в едно истинско дерби и завършиха 1:1 в среща от 12-я кръг на "А" група. Двата отбора се хвърлиха здраво в срещата и се раздадоха до последната минута. Положенията пред двете врати се заредиха още от 12-та секунда след първия съдийски сигнал, когато футболистите на символичните гости имаха шанса да отбележат може би най-бързият гол в дербито, но вещата намеса на Лилчо Арсов предотврати това.

Няколко минути по-късно Камбуров стреля на празна врата, но притичал защитник на "канарчетата" успя да изчисти топката от голлинията.

Офанзивните футболисти на "жълто-черните" също не гледаха безучастно. В средата на първото полувреме удар на Въргов рекушира и срещна лявата греда на Стоян Колев. След това при изпълнение на корнер Роберт Петров бе принуден да чисти от голлинията. В самия край на полувремето страхотен удар на Георги Или
©
ев с левия крак срещна гредата зад Лилчо Арсов.

Второто полувреме започна вихрено с атаки и към двете врати. Първи шанса да открият резултата имаха гостите. Центриане на Красимир Димитров от пряк свободен удар свари неподготвена защитата на Ботев и
Котев успя да плъзне топката зад вратаря Арсов. След гола гостите имаха още няколко изгодни положения, които пропиляха с лека ръка.

Влезлият в 73-та минута на смяна за отбора на Ботев Борислав Димитров успя да престои на терена едва 8 минути, но присъствието му бе доста забележимо. 2 минути след влизането си той получи жълт картон. В 79-та успя да отбележи гол след разбъркване в пеналта на Локомотив, след което получи втори жълт за сваляне на фанелката и съответно червен картон.

До края на срещата двата отбора действаха припряно и не успяха да организират опасни атаки, като ще се запомни само удар на Какалов в аут.