Спортните новини: Днес (25) | Вчера (6)
Марица бие за втори път Левски Сиконко в подготовката
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:29 / 31.10.2009Коментари (1)550
Женският волейболен тим на Марица победи за втори пореден път шампионки на страната - Левски Сиконко, по време на подготвителния етап. Пловдивчанки обърнаха сините с 3:2 в контрола, играна под тепетата, само седмица преди старта на женското волейболно първенство, което се открива другата седмица.

В този мач дебют при жените направи 15-годишният център от девическия отбор на маричанки - Мира Тодорова-Пастата.
Домакините започнаха много навито срещу столичанки и на бърза ръка взеха гейма с 25:16 след силни атаки край мрежата и добра блокада.

После, във втората част те повториха упражнението и докато момичетата от Левски Сиконко се усетят какво става, кършиякалийки дръпнаха с 16:9, за да затворят гейма отново с 25:16.

В ІІІ гейм обаче от игра излезе централната блокировачка на пловдивчанки Борислава Янкова, която не е възстановена от прекарана вирусна инфекция и това веднага се отрази негативно на играта им.

Гостенките използваха временния спад у маричанки и успяха да измъкнат следващите два гейма. Третата част бе изцяло за сините, която те спечелиха с 25:19.

В ІV гейм маричанки дръпнаха с 4:1 и 8:4, но допуснаха изравняване за 13:13. След 3 перфектни успешни блокади жълто-сините отново поведоха с 16:13, но допуснаха ново равенство за 17:17.

Въпреки равновесието на терена пловдивчанки изпуснаха наивно този гейм и така резултатът стана 2:2.

В решителния пети контрагейм обаче домакините от Марица превъзхождаха. Те дръпнаха с 6:1 и 12:8, но след поредица от наивни грешки пак допуснаха изравняване за 12:12.
От там нататък блокадата на маричанки отново заработи безкомпромисно - 17:13, 21:14 и победно 25:17 за успеха им с 3:2.

Така Марица взе втора поредна победа над Левски Сиконко по време на подготовката. В началото на септември, преди участието си в Балканската клубна лига, кършиякалейки отново биха шампионките в контрола, но в залата им „Сиконко" в София с 3:1.