Спортните новини: Днес (24) | Вчера (6)
Виктория Волей постигна победа при първото си домакинство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:25 / 26.10.2009Коментари (0)942
© Официален сайт
Виктория Волей записа трудна победа в първата си домакинска среща за сезона срещу УНСС. Отборът на Виктория Волей започна стреснато мача и позволи на гостите от УНСС да поведат с 3-4 точки. След множество грешки в защита и посрещане от страна на Виктория Волей, УНСС увеличи преднината си за да затвори гейма с 25:17. Във втората част пловдивчани взеха да се отърсват от стреса и стабилизираха играта си. Силите се изравниха и резултатът вървеше точка за точка до 20:20. Последва силна серия на гостите от УНСС и те спечелиха гейма с 25:21 и поведоха с 2:0 гейма.

Третата част започна със сериозен натиск от страна на домакините, които засилиха сервиса и играта си в защита за да се наложат категорично с 25:10. Четвъртата част започна пак равностойно, като двата отбора се движеха един до друг до второто техническо прекъсване. Последното равенство на резултата бе при 18:18, след което Виктория Волей се оказа по концентриран в заключителните моменти на разиграванията за да спечели частта с 25:19 и да доведе нещата до тайбрек.

Петият гейм бе най-интригуващият в мача. Пловдивчани поведоха с 8:4 и поддържаха преднината си до 14:12 в тяхна полза. Последваха 2 грешки в нападение, което доведе резултата до 14:14. След няколко смени на водачеството, в крайна сметка Виктория Волей спечелиха частта с 20:18 и с това и мача с 3:2 гейма. Много добър мач за Виктория Волей направиха опитните Стойко Стоянов и Антон Костадинов, а с добри изяви при изпълнението на сервиз бе Евгени Григоров.

Виктория Волей - УНСС 3:2 (17:25; 21:25; 25:10; 25:19; 20:18)

Виктория Волей: Антон Костадинов, Стойко Стоянов, Евгени Григоров, Иван Иванов, Петър Бъчваров, Димитър Страков, Асен Дапев - либеро (Иво Драмов, Георги Стайков, Христо Георгиев, Васил Атанасов)

Старши треньор: Златко Баев