Дубълът на Ботев с поредна загуба, но този път след добра игра
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:39 / 22.09.2009Коментари (10)6752
Марко ди Паоло остави добри впечатления в първия си мач за дублиращия тим в Пловдив
Дублиращият състав на Ботев Пловдив изпусна добра възможност да вземе първи точки в групата, след като загуби от Литекс с 1:4. Въпреки негативния резултат, тимът игра много добре и до 5 минути преди края имаше реален шанс да достигне до равенството. Първото полувреме "канарчетата" дори превъзхождаха съперника, но успяха да достигнат само до 1:1. Грешка в защитата след едно центриране позволи на ловчанлии да открият резултата. В 39-ата минута Светослав Илиев успя с точен удар от дъгата да изравни резултата. След почивката "жълто-черните" също имаха няколко добри възможности, като  в офанзивен план добри впечатления оставиха Йордан Етов и Илиян Йорданов. Един от новите италиански футболисти игра в мача - Марко ди Паоло. Той игра в центъра на защитата, за
Енрико Пичионе и Малу Мпасинкату изгледаха двубоя от трибуните
едно със Стоян Ангелов, и бе доста стабилен. Марко ди Паоло обаче бе заменен, за да влезе в игра Ерик Кабу. Още в следващата атака неразбирателство в защитата позволи на Литекс да излезнат напред в резултата - 1:2. В 85-ата минута падна и трети гол, който на практика реши изхода от двубоя, а в последните секунди ловчанлии вкараха и четвърти гол. Срещата изгледаха почти всички италиански футболисти, треньорът Енрико Пичионе и спортно-техническият директор Малу Мпасинкату.

Съставът на Ботев: Дамян Кадиев, Деян Бекяров, Стоян Ангелов, Марко ди Паоло, Чудомир Григоров, Антон Вергилов, Светослав Илиев, Илиян Йорданов, Тодор Тодоров, Георги Маринов, Йордан Етов. (през второто полувреме влезнаха: Николай Аврамов, Асен Попов, Любомир Александров, Цветелин Тонев, Ерик Кабу)