Аврамов дебютира с 2 гола за Спартак при победата над Несебър
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:24 / 29.08.2009Коментари (0)4500
Мечтан дебют за Спартак направи новото попълнение на "гладиаторите" Георги Аврамов. Бившето "канарче" реализира и двете попадения за победата на пловдивчани над Несебър с 2:1.

В 35-та минута Аврамов посрещна една отбита от вратаря на гостите топка и със силен удар откри резултата за 1:0.

След попадението Чипчев имаше добра възможност да удвои, но останал сам срещу вратаря пропусна.

В 72-та минута отново Аврамов бе точен за своите след нов много добър удар от далече.

След това попадение бившият играч на Ботев имаше възможност да реализира и хеттрик, но пропусна уникален шанс. Емил Аргиров открадна топката от вратаря на гостите, кълбото попадна у Аврамов, който остана сам срещу опразнената врата и защитник на гостите, но не успя да реализира.

В самия край на мача съдията даде дузпа за гостите, превърната в гол за крайното 2:1.

Исканият от Левски халф-бек на Спартак Емил Аргиров игра с температура в този мач. Въпреки влошеното си здравословно състояние Аргиров стистна зъби и изгира поредния си двубой на високо ниво, като отново бе замесен в опасностите пред противниковата врата.

Заради температура пък отпадната другото ново попълнение на Спартак Добри Орловски.