Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Издрапахме до първа точка в световните квалификации
Автор: Стойчо Генов 23:37 / 31.03.2021Коментари (0)3405
Националният отбор на България продължи с колебливите си мачове в световните квалификации от група "С". Все пак избраниците на селекционера Ясен Петров издрапаха до 0:0 срещу Северна Ирландия в третия си двубой от кампанията, който се игра на стадион "Уиндзор Парк" в Белфаст.

По този начин нашите спечелиха първата си точка в групата, като същото се отнася и за съперника ни.

Четвърт час след началния сигнал домакините вкараха гол чрез Магенис, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Момчил Цветанов.

Малко след това Магенис финтира Андреа Христов и центрира към съотборника си Далас, който засече с глава в напречната греда.

В 35-ата минута Кирил Десподов направи центриране, при което вратарят на домакините не успя да улови топката. Тя отиде при Андреа Христов и той веднага центрира към брат си Петко, който засече с глава, но в аут.

През второто полувреме ирландците бяха доста по-активни на терена и упражниха нещо като натиск, но създаваха по-скоро суматоха пред нашата врата, отколкото чисти положения. За сметка на това пък националите ни така и не стигнаха до някаква заплаха за противниковия вратар до последната минута.

В добавеното от рефера време Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава, но Пийкок Феръл изби в корнер.