Спортните новини: Днес (12) | Вчера (19)
Напълно очаквано! Марица е първият полуфиналист в лигата!
Автор: Стойчо Генов 15:24 / 26.03.2021Коментари (0)1592
©
Съвсем очаквано, Марица (Пловдив) победи Перун (Варна) и във втория мач от четвъртфиналната серия между двата отбора и с общ резултат от 2:0 победи стана първият полуфиналист в Национална волейболна лига при жените. Днешната среща в зала "Сила" в Пловдив отне 55 минути игра и завърши при резултат 3:0 (25:10, 25:10, 25:15) за шампионките.

В своя полуфинален плейоф, който по програма трябва да се играе до две победи от три мача на 2, 5 и евентуално 7 април, Жълто-сините ще се изправят срещу победителя от четвъртфинала между Берое (Стара Загора) и ДКС Варна (Варна), който започва по-късно днес.

Тон на днешния мач зададе острият ас на Петя Баракова още с първия съдийски сигнал на срещата. Разпределителката бе най-резултатна в първия гейм, като добави още един ас, две точкови блокади и две успешни атаки при 100% успеваемост за крайното 25:10.

Интрига липсваше и във втората част. Отново се стигна до 25:10 и отново последната точка бе дело на Мирослава Паскова. Този път обаче младият диагонал Ива Дудова записа шест точки за успеха.

В третия гейм варненки се държаха равностойно до 8:7 в полза на домакините. С пет поредни точки, момичетата на Лазар Лазаров отново избягаха далеч напред в резултата. Все пак, при 19:15, в този гейм Перун постигна най-добрия си резултат измежду шестте, изиграни вчера и днес в Пловдив. Последваха шест поредни точки за пловдивчанки при сервиси на Джесика Агилера, с които те приключиха гейма и серията с 25:15.

Мирослава Паскова, която само в третия гейм направи шест точки в нападение при 100% успеваемост, завърши мача като топреализатор с общо 12 точки за победителките. 10 добави Ива Дудова.